1408 (Film)

____________________________________________________________________

Bu film Stephen King’in aynı adlı kısa hikayesinin uyarlaması. Film izlemesi oldukça eğlenceli ve ürpertici bir film. Filmde Mike Enslin adlı bir yazarımız var. Buranın ve şimdinin dışında hiçbir gerçeklik olmadığını ispatlamaya çalışıyor ve Tanrı’ya inanmıyor. Yazdığı romanlar korku romanı türünde ve en son olarak “En Korkutucu On Hotel” adında bir kitap yazıyor. Hotellere bu şekilde puanlar vermek için çeşitli hotelleri dolaşıyor ve 10 üzerinden kurukafalar veriyor.
Mike Dolphin otelde 1408 numaralı odaya gitmemesi gerektiğini alan bir not alıyor ve gitmeye karar veriyor. Hotele gittiğinde hotel müdürü odayı ona vermek istemiyor ve ısrar ediyor fakat ne yapıp ettiyse de Mike’ı odayı almaktan vazgeçiremiyor. Müdür gerekçe olarak daha önceden gerçekleşmiş elli kadar doğal ve yapay ölümleri örnek gösteriyor. Mike odaya giriyor ve herşey normal gidiyor. Fakat bir ara odadaki radyonun göstergesi 59:59’dan geri saymaya başlayınca tuhaflıklar vs. başlıyor ve işler iyice karışıyor. Odanın içinde çok tuhaf şeyler olmaya başlıyor.
Bence kesinlikle biraz ilginç, biraz ürpertici ve çok az da eğlenceli bir film. Bunu geçen gece izlemiştim, bence çok güzel bir film. Böyle bir Stephen King eseri mutlaka izlenmeli.
Oyuncu kadrosu da şöyle;
Aktör/Aktris Rol
John Cusack                         Mike Enslin
Samuel L. Jackson              Mr. Gerald Olin
Mary McCormack               Lily Enslin
Jasmine Jessica Anthony   Katie Enslin
Tony Shalhoub                     Sam Farrell

3 Yorum

  • Yazan: eda suner, 26 Mart 2008 @ 10:46 pm

    Rzil ötesi bir filmdi acayip sıktı beni hatta

  • Yazan: FeRHaD, 27 Mart 2008 @ 12:52 pm

    🙁 Ne diyorsun sen yaw, ne vardı sıkacak gayette eğlenceli idi, merak ettiriyor bir kere biraz sonra ne gariplik olacak diye.

  • Yazan: sibel, 26 Eylül 2009 @ 9:18 pm

    bence de çok iyi bir film değildi. senaryo fena değildi ama konu tam bağlanamamış bence..Hatta bi kaç sahne komik bile sayılabilirdi özellikle otele ilk girdiği anlarda kendi kendine konuşma sahneleri.. dublaj ÇOK KÖTÜYDÜ izlicekseniz de alt yazılı olanı tercih edin derim

Bu yazıya bağlantılar

Bu yazıdaki yorumlar için RSS beslemesi. Geri izleme URI

Yorum yaz