Alfa da gitti

____________________________________________________________________

Beta balığı merakıma uzunca bir süre ara vermek zorundayım. Çünkü balığım Alfa’yı sabah hareketsiz bir şekilde dibe çökmüş buldum.

Alfa

Alfa

Sağlıklı bir balık idi aslında. Ölmesini beklemiyordum hiç. Ölüm sebebi olarak iki teorim var. İlki Pazar günü yenilediğim suyu ki direk buranın şebeke suyunu kullandım, bir yıldır yaptığım gibi. İkincisi ise kabının içine geçen gün yıkayıp koyduğum taşları. Temizlemek için yıkamıştım taşları, ne kadar durulasam da kimsayal bir şeyler kalmış olabilir temizlik malzemesinden. Bu da pek yatmıyor aklıma ama sonuçta dün taşları yanına koydum, bu sabah ölü buldum. İyi durulamıştım da aslında ki, balığa bir şey olabileceği aklıma gelmişti. Akla gelen bu sefer başa da geldi işte…

Yer ve ortam değiştirme ile ilgili bir şey de olabilir aslında ama öyle olsa Pazar gününden itibaren bir tuhaflık olmalı idi. Halbuki gayet sağlıklı ve keyifli görünüyordu balık. Eceli ile ölmesine inanmıyorum, bende bir yıla yakındır duruyor; biraz büyükçe de olsa hiç hastalık veya başka bir tuhaflık belirtisi göstermiyordu.

Neyse burada başka balık da bulamayacağım için yakın zamanda, bir süre balıksız idare edeceğim…

Yorum yok

Henüz bir yorum yok.

Bu yazıdaki yorumlar için RSS beslemesi. Geri izleme URI

Yorum yaz