Çatlak T-shirt Oylama 2009

____________________________________________________________________

Çatlak T-shirt her yıl Tiffany’nin düzenlediği bir yarışma. Yarışmada kullanıcı sisteme bir t-shirt tasarımını yüklüyor ve bu tasarım önce jüri ve sonra da Çatlak T-shirt sitesi üzerinden oylamaya koyularak tasarımcısına ödüller kazandırıyor.

Genelde tasarımlar genç işi olduğundan pek eğlenceli ve esprili şeyler görmek mümkün. Bu yılki tasarımlar da oldukça eğlenceli.

Çatlak T-shirt bu yılki 30 aday

Çatlak T-shirt bu yılki adaylardan bazıları

Tabi burada şu an amaç yukarıda görünen tasarımları oylayarak birinci, ikinci ve üçüncüyü seçmek. Bunlar önce jüri tarafından değerlendirilip buraya kadar getirilmiş 30 adayın eserleri. Bunlardan üçüne oy verip dereceye girmelerini sağlayacaksınız. Oylama sayfasına giderek oy kullanabilirsiniz. Ayrıca sanırım oylayanlardan bazılarına da kazananların açıklanacağı Çatlak Parti’ye davetiye olacak.

Şu an hangisine oy vereceğimi karar vermedim, çünkü mükemmel eserler var, hepsine de oy verme seçeneğim yok. 🙂

Aslında bu yıl ben de buna katılmak istiyordum ancak son ana kadar birşeyler çizmeyince ancak son gün sistemin kendi tasarım aracında bir t-shirt parçalayıp “Hamdolsun” yazabildim. 🙂

Geçen yıl da bu yarışmada oy kullanmış ve Demet Akalın konserine gitmeye davetiye kazanmıştım. Tabi ’de parayı Ankara’ya gidip gezmeye ve şu an kapalı olan bir hotele (Kafkas Toros gibi birşeydi, gecelik 12.5 TL) harcayınca da konsere beleş davetiye olsa bile parasızlıktan gidemedim. Aslında ile başka birini göndermek varmış ama bilmiyordum, o sebeple benim davetiye güme gitti. 🙂 Sanırım bu yıl çıksa da yine güme gidecek. 🙂

Hadi oylayalım bakalım.