En sağlam cep telefonu Sonim XP3300 Force rekorlu

____________________________________________________________________

Elin adamı yapıyor, bizimkiler Çin’den ithal edip satıyor durumu ikinci sürüm. Dayanıklı ağır iş işçileri için telefonlar üreten Sonim Technologies son olarak Sonim XP3300 Force modelini duyurmuş ve bununla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş. Kitaba girme sebebi de 25 metreden betona düşüp hala çalışabilmesi.

Aşağıdaki videoda bir adet Sonim XP3300 Force cep telefonu 25 metre yükseklikten aşağı salınıyor. Sonuç…


Bunu iPhone’luya anlatamazsın tabi, çünkü onun telefonunu 25 metreden aşağı atma ihtiyacı yoktur. 🙂 Cihaz önceki sürümlerine göre 8 kata yakın yükseklikten düşmeye dayanıklı hale gelmiş.

Sonim telefonlarının tek özellikleri yüksekten düşme ya da çekiç niyetine kullanılabilme değil. Şarj süresi olarak da iyiler. 1950 mAh batarya konulmuş içlerine, o kadar da olsun. 🙂

Son olarak da adamlar bu rekor sahibi Sonim XP3300 Force’un 3G sürümünü çıkarmış. O ne kadar dayanıklıdır bilmem de, Sonim alınabiliritesi düşük ama sevilebiliritesi yüksek telefonlar üretmeye devam ediyor. Yani bir plastik ya da kauçuk ve Gorilla Glass yığınına 600 Avro vermek istemem. Üstelik işletim sistemi de MediaTek MT6235 olacak, sadece Java uygulama çalıştıracak vs.

Sonim XP3.20 Quest

Yorum yok

Henüz bir yorum yok.

Bu yazıdaki yorumlar için RSS beslemesi. Geri izleme URI

Yorum yaz