Etiketli yazılar: Eklentiler

F Tipi Blog Fotoğraf Galerisi (ZenPhoto)

Fotoğraf galerisini açalı uzun zaman olmuştu ama nasılsa sileceğim dediğimden bir türlü ilgilenmeyip birşey yapmıyordum. Ancak farklı sistemler araştırmak zor geldiğinden, bulduklarımda da işime yarar şeyler çıkmadığından şu anki sistemi kullanmaya karar verdim. Sistem ZenPhoto üzerine kurulu. Fotoğraf galerime buyurabilirsiniz. Devamını oku »

Ücretsiz Resim Görüntüleyici XnView

Kişisel bilgisayarlarımızda birçok fotoğraf ve grafiğimizi tutarız. Bunları da hızlı bir şekilde görüntüleyip çeşitli şekillerde kullanmak için farklı resim görüntüleme programları kullanırız. En basiti Windows’un kendi fotoğraf görüntüleme uygulamasıdır. En basiti ve en sakatıdır, çünkü yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflarda oldukça başarısızdır, çok yavaştır ve çok az görüntü biçimini desteklemektedir. Alternatif olarak ACDSee gibi ücretli programlar vardır ama bunlara da para ödemek herkesin isteyeceği birşey değildir. Ücretliler kadar iyi olmasa da genel olarak çoğu görüntüleme işimizi görecek ücretsiz bir program olarak ise XnView var. Devamını oku »

WordPress 2.7-RC1 Simple Tags eklenti hatası

WordPress sürümünü yeni sürüm 2.7’yi önceden denemek için WordPress 2.7 RC1 sürümüne yükseltenlerde Simple Tags eklentisi hata verebilir; “Simple Tags can’t work with this WordPress version ! You must use Simple
Tagging Plugin for it to work.”. Bunun manası Simple Tags WordPress’in bu sürümü ile çalışamaz. Çalışması için Simple Tagging eklentisi kullanmalısınız. Devamını oku »

WP-Compress-HTML ve CSS Compress Eklentileri

WP-Compress-HTML eklentisi WordPress bloglarının bant genişliği kullanımını azaltmak amacıyla hazırlanmış, Mandar Marathe‘nin bir eklentisi. Devamını oku »

Mim; WordPress’inizde Neler Var

Bu da Gürkan’ın başlattığı ve beni Mikro PC‘nin mimlediği bir mim. Mimin konusu WordPress’imizdeki eklentiler, yazılar, yorumlar ve günlük ziyaretçi sayıları. Başlayalım şimdi bunları açıklamaya:

Eklentiler: Blogumda kurulu 17 adet eklenti var ama hepsini kullanmıyorum. 17 eklentinin sadece 13 tanesini kullanıyorum. Bunlar; sitenize giren spam sunucularının bile kayıtlarını tutan Firestats, son yorumları temanızın istediğiniz bir yerinde gösteren Get Recent Comments, yazı yazıldığında ve yorum gönderildiğinde XML site haritasının yeniden oluşturulmasını sağlayan Google XML Sitemaps, Devamını oku »