Etiketli yazılar: güzel sözler

#PowerOfWe #BAD2012 Bir Türk 10.000 Çinli eder

Bu senenin Blog Action Day konusu Power of We diye bir şey. Ne yazayım diye düşünemedim bile bu başlığı görünce. Çünkü Türkiye’de We dedin mi işin içine şeytan girer, devamı da we olarak devam etmez zaten. Bende eski bir yazımı yeniden yayınlayayım dedim… Devamını oku »

Herkes elinden geleni yapar

Oldukça serin bir sonbahar günü, bir çiftçi, tarlasında yerde sırtüstü yatmakta olan bir serçe görmüş. Tarlasını sürmeyi bırakmış, eğilip tüylü, narin yaratığa bakmış ve sormuş: Devamını oku »

Özlü Sözler v1.0

Bir süredir ufak bir mobil uygulama üzerinde çalışıyordum, daha doğrusu çalışmaya çalışıyordum. 🙂 Özlü sözlere vs. böyle biraz merakım vardır, biraz diyorum, çünkü bir süre sonra unutuyorum. 🙂 Unutmamak için de liste falan yapıyordum, hatta blogun yan menüde bile bir rastgele özlü söz çekeci var. Ben de onun veri tabanını alıp birkaç satır da kod yazıp bir Java ME uygulaması olarak hazırladım. Devamını oku »

Özlü sözler 9

Özlü sözler posta 9. 759 – 886 arası… Devamını oku »

Özlü sözler 8

Özlü sözlerim posta 8. 657 – 757 arası. Devamını oku »

Özlü sözler 7

Özlü sözlerim posta 7. 556 – 656. satırlar arası. Devamını oku »

Özlü sözler 6

Özlü sözler veri tabanımdan 6. posta. 455 ile 555. satırlar arası. Devamını oku »

Sevdiğim sözler 5

Sevdiğim sözler posta 5, 351 – 413 arası sözler. Artık yenilerini bulmalıyım, aslında var ama geçen yıldan beri aktaramadım şu dijital ortama.
Devamını oku »

Çin malı yabancı malı her Türk malı onu kullanmalı

Çin malları Türk ekonomisi için uzun zamandır ciddi bir tehdit olarak biliniyor ve bu da her yerde anlatılıyordu. Bugün de TV’de ana haber bültenlerini izlerken şu anki ekonomik ve iş durumumuzun kötü olmasının bir diğer nedeni olarak Çin mallarından bahsedildi. Çin malları bizi yok etmeye devam ediyordu, ayrıca yerli malı kullanımı hakkında da söylenen onca şey boşa gitmişti. Devamını oku »

Sevdiğim Sözler 4

Sevdiğim sözler dizisi yüz yeni sözle devam ediyor. 251 – 350. Devamını oku »