Etiketli yazılar: Siemens

Çin 800 kV güç transformatörleri alıyor

Çin bizimkilerin “en az üç” politikasını çok önceden benimsemiş ve belki de bizimkilere ilham kaynağı olan ülke. Artık da o kadar fazla bir nüfusu var ki her tür malzeme burada üretiliyor. Tabi bu kadar insan ve sanayinin de enerjiye ihtiyacı var. Bunun için de Çin’in çeşitli enerji çözümleri var. Bir tanesi gereği de “Dünya’nın en büyük ve en güçlü” transformatörleri Çin’de olacak.
Devamını oku »

Sağlık açısından cep telefonları

Günümüzde neredeyse herkes cebinde en az bir tane cep telefonu taşıyor. Cep telefonlarının gelişen özelliklerinden değil ülkemizde herkesin “Ayranı yok içmeye, faytonla gider tuvalete.” hesabı kullanmasa da sahip olma veya ekonomik krizde hava atma hevesi nedeniyle bu aletlere pek merakı yüzünden, daha bir uygulama bile yüklemeden masaüstü bilgisayarı parasına aldığı telefonu eskimeden yenisini alanlar tanıyorum. Sözde akıllı telefon ama aklının en ufak bir zerresi bile kullanılmadan. Halbuki can dostu gibi taşıdığımız bu aletler aslında kuyumuzu kazıyor. Devamını oku »

Siemens C(ommodore) 65’imi Emekli Ettim

Sonunda 16530 saatlik çalışma süresinden sonra Siemens C(ommodore) 65’imi emekli ediyorum. Yerine zorla parayı kıyarak büyük bir kararsızlıkla bir Sony Ericsson K610i aldım. Bu aygıt toplam performans sıralamasına göre şuradaki sonuçlarla jbenchmark’ın testlerinde ilk sayfada yer alıyor. Aygıtın genel özellikleri şöyle; Devamını oku »