Etiketli yazılar: sony ericsson

Islak Sony Ericsson Xperia active

GSMarena’daki gariplerin ürünü. Bir adet Sony Ericsson Xperia active’in suya girdiğinde ne yapacağına bakmışlar.

PlayStation Phone

PlayStation phone

PlayStation phone

Zamanında bir ara SonyEricsson’un Sony’nin PlayStation ve Portable PlayStation cihazlarının ününü kullanarak akıllı telefon pazarına gireceği ile ilgili söylentiler vardı. Öyle görünüyor ki bu söylentiler gerçek oldu ya da SonyEricsson bu söylentileri mantıklı buldu ki şu an karşımızda PlayStation Phone diye bir cihaz var. Devamını oku »

Sony Ericsson C510, Kod adı Kate

3N ile ilgili lisans meselesi halloldu ve 3N ile ilk hizmetlerin verilmesini bekliyoruz. Yalnız 3N desteği de her cihazda yok. Bu sebeple önce 3N desteği olan bir cep telefonu edinmek gerekiyor. İnternet’te gezinirken rastladığım bir Sony Ericsson modelinden bahsetmek istiyorum, Sony Ericsson fanatikleri için iyi bir telefona benziyor; Sony Ericsson C510.
Devamını oku »

Cep telefonu için ücretsiz antivirüs programı Spybot-S&D

Bilgisayarlar için ücretsiz ve yeterince kaliteli birçok antivirüs programı var. Ancak günümüzde virüs tehlikesi sadece bilgisayarlar için problem olmaktan çıktı. Symbian ve Windows Mobile işletim sistemlerine sahip akıllı telefon ve cep bilgisayarı gibi cihazlar da artık virüs bulaşma tehlikesi taşıyor. Tabi bu platformlar için de antivirüs programı geliştiricilerinin çözümleri var ama ücretsiz bir program bulmak biraz zor. Spybot-S&D ise tüm diğer ücretli programlara rağmen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir program.
Devamını oku »

Opera 10 Alpha ve Opera Mini 4.2

Bilgisayarımda da cep telefonumda da kullandığım tarayıcım Opera gelişmeye devam ediyor. Son olarak cep telefonu sürümü Opera Mini 4.2 çıktı ve masaüstü sürümünün de geliştirme aşamasında Opera 10 Alpha sürümü çıktı. Devamını oku »

Çin Depremi Sadece Çin’e Zarar Vermedi

Bildiğiniz gibi 12 Mayıs’ta Çin’de meydana gelen Richter ölçeğine göre 7.8 şiddetindeki deprem ile binlerce kişi hayatını kaybetti ve ölü sayısı da artmaya devam ediyor. Deprem Çin’de oldu ama sadece Çin’i etkilemedi. Çin’i bir bakıma Dünya’nın imalat merkezi olarak düşünürsek ne demek istediğimi anlarsınız. Devamını oku »

Mobref.com

Mobref.com cep telefonları hakkında teknik ve istatistiksel bilgi alabileceğiniz bir site. Siteye girdikten sonra istediğiniz telefon modelini seçerek hakkında teknik ve istatistiksel bilgi alabilirsiniz. Teknik bilgi olarak telefonun modeli, ekran çözünürlüğü ve renk sayısı, desteklenen ortam formatlartı, J2ME desteği (MIDP  ve CLDC versiyonu, sahip olduğu JSR bilgileri) gibi bilgiler var. İstatistiksel bilgi olarak da telefonun pazar durumu var.

Devamını oku »

Bir Kez Yaz, Bir Daha Çalıştırma – J2ME Cep Telefonu Seçimi

Bu Sun Microsystems’ın Java Platformu için kullandığı sloganının benim bakış açımdan okunan hali. Onların sloganı; “Write once, run anywhere” (WORA) yani “Bir kez yaz, her yerde çalıştır“, benimki de “Write once, don’t run again (WODRA) ” “Bir kez yaz bir daha çalıştırma“. Şimdi adamlar bu sözü Java Platform ilk çıktığında 1995 yılında demiş, o zaman için de çok iyi demişler. O zamanlarda Windows ve Mac’te aynı kodlarla çalışabilen hiçbir programlama dili ve platformu yokmuş.

İşte Java çıktıktan sonra programcılar her işletim sisteminde çalışabilecek uygulamalar yazabilecekleri bir platforma kavuşmuş oldular. Zamanla platformun değişik özellikleri göz önünde tutularak cep telefonları gibi küçük aygıtlardan sunucu tarlaları gibi devasa yapılara kadar her yerde kullanılabileceği anlaşıldı ve J2ME, J2SE, J2EE ve J2… gibi teknolojiler hayatımıza girdi. Devamını oku »