Etiketli yazılar: Turksat

Vanga Nine’nin (Baba Vanga) kehanetleri

Vanga nine Bulgaristan’da doğmuş, büyümüş, ölmüş; küçük yaşlarda bir fırtınada savrularak gözlerine gelen kumla kör kalmış ve insanlara gelecekleri ile ilgili şeyler söyleyebilen bir kahin kadın. Falcı kadın da diyebiliriz ama işi baya ileri götürmüş sektörün lideri(!) bir kadın, şekere bakıp söylüyor. 😉 Hani söyledikleri ve kehanetleri falan tutuyormuş. Kadın 11 Ağustos 1996’da hayatını kaybetti. Yola çıkmadan da geleceğimiz ile bir şeyler söylemiş hani. Baba Vanga’ya göre geleceğimizde şöyle bir şeyler olacakmış… Parantez içine de kendi yorumlarımı koydum biraz. En alta koyduğum belgeseli izlemekte de fayda var.

Suriye’nin düşmesinden sonra Apokalipsis gerçekleşecekmiş! Devamını oku »

Gelecekte yapay cinsel haz

Cinsellik, insan hayatının en büyük zaman kayıplarından biri. Bazıları için de en önemlisi denebilir. Yaşarsan, yaşadığın süre kayıptır, ama yaşayamıyorsan, belki de tüm süre kayıptır. Mastürbasyon bunu bir miktar karşılasa da, gerçeği gibi etki etmediğinden, insanlar farklı yöntemlere yönelmiştir. Bu, kadınlar için vibratör, ve erkekler için de yapay vajinalar vya her iki cinse de modelleri bulunan şişme balonlar gibi yöntemlerdir. Tabi gelecekte bu yöntemler çok daha gelişecek, ve çok daha çeşitli ürünler çıkacaktır piyasaya. Devamını oku »

Güney Kore ve deriden geçen internet vakası

İnternet ya da biraz daha Türkçe’si ile Ağ deyince akla belki ilk ortaya çıkığı yer olarak ve çoğu bilimsel araştırmanın ortaya çıktığı yer olarak bilinen Amerika gelir genelde ama, Amerika’nın da bizim kadar çaylak olduğu ortadadır. Yabancıların forumlarında görüyorum, onlar da yavaş bağlantıdan şikayet ediyor. Onlar da çözümü kablo TV ve ağ erişiminde buluyor. Fiber orada da yaygın değil. 3G’leri bizim operatörlerin sunduğu hızlardan yavaş. Hatta bizim 3G diye sundukları HSPA, onlarda 4G diye satılıyor falan, vah gariplerim. İnternet deyince akla gelmesi gereken yer olabilecek yer ise Güney Kore, adamlar genişbant hız konusunda lider. Ayrıca genişbant bağlantı penetrasyonu konusunda da lider. Hız sitelerinin çoğunda bu durumu görebiliyoruz. Bunun nedenini merak ediyorum doğrusu… Devamını oku »

Ağ nasıl çalışır?

Internet’in çok genel olarak nasıl çalıştığı ile ilgili birkaç dakikalık çok basit bir video. İngilizce’dir ama, İngilizce bilen bakmak isteyebilir. Devamını oku »

Hotbird Uydularında Kanal ve TP Frekansları

Bir süre önce Turksat 1C uydusundan izlediğimiz televizyon kanallarımız Turksat 2A uydusuna taşınmış ve eski uydudaki çoğu kanalı kullanamaz olmuştuk. Tabi bunun çözümü basitti. TP ekleme yöntemiyle dikey (V) açıda 12731 frekans ve 3333 Ks’s sembol oranı ile bir TP eklemek ve şebeke arama seçeneğini açık ayarlayarak bir arama yaptırmak. Bundan sonra arama sonucu bütün kanallar çıkıyordu. Bunu yaptıktan sonra yeni bulduğum kanallar kanal listesinde sona gitti ve ben de hepsini teker teker başa taşımak istemedim. Bu yüzden akıllılık ederek Hotbird uydusunu uydu listesinden sildim ve tekrar ekledim. Sonra da hiçbir TP frekansı kayıtlı olmadanarama yaptım tabi kanal arama bir işe yaramadı. Yani kanal arama için yapabilmek için bazı TP frekansları gerekiyordu. Devamını oku »