Etiketli yazılar: Vahşet

FB – BJK maçı ve bir ahlaksızlık örneği

Genel olarak futbol maçlarına pek ilgili biri değilimdir. Hani küçükken de çok az oynardım, ve oynasam da küçük gruplar halinde arkadaşlarla oynardım. Çok da tutkunu olacak kadar sevmezdim. Hala da öyleyimdir ki neredeyse hiç maç falan izlemem. Hatta şöyle bir söz var:

Kızlar aşk için evlenir. Erkekler belli eğrisel özelliklere sahip nesnelere çekilmelerine sebep bir kronik gıcık sebebiyle evlenir. – Ashley Montagu

Bu eğrisel özellikler kadının kalça ve göğsü oluyor ki futbol topu da eğrisel özellikle olduğundan ilgi çekiyor sanırım. Hem basketbol falan da oldukça yaygın. Ama bakın Amerikan futboluna, kabak gibi bir top var çoğu yerde oynanmıyor değil, bilinmiyor bile. Devamını oku »

Boğa Güreşleri; Vahşet mi Eğlence Mi?

Bu Feysbuk’tan bir arakdaşın gönderdiği bir video. Arasıra bu tür işlerde işe yarıyor bu Feysbuk. Videoda boğa güreşinde yaralanan bir boğanın görüntüleri var. İnsanlar boğa güreşini izlerken ve matadorun her boğaya vuruşunda kim bilir ne kadar zevk alıyorlar ama boğayı düşünen varmıdır hiç bilmem. Videodaki görüntüler korkunç. Boğa artık o kadar yaralanmış ki ağzından kanlar geliyor. Bunları yapanlar ve izleyenler artık ne kadar insan merak ediyorum, insan değilse hayvan da olmadığı kesin, hayvanlar böyle bir şeyi ancak beslenmek için yapar ve onlara göre bu bir ihtiyaç, mecburiyettir. İnsanlar ise bunu iğrenç bir spor olarak yapıyor. Üstelik hayvanlar gibi yaşamak için bunu yapmaya da zorunlu değiller. Ancak bunları zevkle izleyip insan diye rahat rahat dolaşıyorlardır ortalıkta. Bu arada videodaki yazılar Türkçe değil. Devamını oku »