Kayyo Kaydı Yine

____________________________________________________________________

Kayyo Ağustos ayında bakım yapacağını ve kayyo kontrol panelinde oturum açılamayacağını duyurmuştu. Bakım neredeyse bir ay kadar sürdü ve en sonunda sitelerimize erişim kesildi. Şu an kayyonun ana sayfasına bile ulaşılamıyor. Ancak anasayfaya ip adresinden ulaşılabiliyor tabii göreceğiniz şeyde malum kayyonun bakım çalışması uyarısı. Kayyo’nun birçok kişiyi mağdur duruma düşüren uygulamalarından biri olan bu bakım çalışmaları nedeniyle benim bloguma da günlerce ulaşılamadı. Neyse ki dün yeni bir sunucuya geçtim. Kayyo açılana kadar buradan idare edeceğim. Tabii açılmazsa problem büyük demektir. Sitenin Google sıralamalarını alt üst etmesi korkusuyla siteyi açtım ve en son yedeğim olan 5 Haziran yedeğimi zorla yükledim. Sunucu 1 MB boyutundan fazla olan dosyaları kabul etmediği için ne yazıkki bazı yazılarımdan feragat etmek zorunda kaldım. Sonraki yazıları da Google ve Yahoo’dan topladım. Tabii olan onlarca yoruma oldu. Neyse kayyo inşallah en yakın zamanda açılır. Gerçi artık onu kullanıp kullanmayacağımdan da pek emin değilimya neyse. Açılana kadar idare edeceğim böyle. Bu arada ilk yorum da bir spam yorum oldu, sözde sex videolarına linkler olan devasal 15 KB’lik bir yorumdu.

8 Yorum

 • Yazan: rzrarti, 29 Eylül 2007 @ 5:11 am

  efendim geçmiş olsun 🙂 hayırlısı olsun bakalım 🙂

 • Yazan: FeRHaD, 29 Eylül 2007 @ 12:31 pm

  Biraz geçti ama yorumların bir kısmı hala kapalı olan sunucuda. Kayyo çok daha bekletmeden açsa da kurtulsam.

 • Yazan: onur, 1 Ekim 2007 @ 3:50 pm

  geçmiş olsun Ferhat. Arada sitene girmeye çalışıyordum ama ulaşamıyordum. Sonra kayyo ana sayfasına baktım o da gitmiş. Ben de eski bir kayyo maduruyum(biraz da kendi hatamdan) 3 pagerank değeri ve yaklaşık 150 tekil girişim vardı. Orgfree’de ücretsiz başka bir sunucuya geçtim(adres de değişti tabi). Aradan 6 aygeçti günlük 60-70 tekil ve pagerank 0.
  Ben ciddi bir site olmadığı için ücretsiz alanda yayınlıyorum ama yıllık 35 ytl ye son derece iyi web paketleri var. En iyisi bence öyle yapmak. Bu arada eski tema bence daha güzeldi.
  Kolay gelsin

 • Yazan: FeRHaD, 2 Ekim 2007 @ 10:13 am

  Aslında benim işimi görecek 15 YTL’lik paketler de var fakat şu an için beleşler işimi görüyor. Öğrenci adamım ben, okul bir açıldımı para çatır çatır gidiyor 🙂 . Yani felsefem “Nerede Beleş Orada Yerleş”. Kayyo açılsa yedekleri burada tutup geri döneceğim. Sözde bu host en hızlı ücretsiz hostmuş ama 20 sorgulu bir sayfa 3 saniyede yaratılıyor. Kayyonun kat kat gerisinde. Mailler de geç iletiliyor. Ancak kullanım paneli falan kayyodan daha iyi. Tabi kayyonun eski hallerindeki sitenin açılmaması sorunu yok biraz yavaş olsa da açılıyor.
  Temaya gelince evet sanırım eski tema daha iyiydi, eskiyi kullanmayı düşünmüyorum ama başka bir tane ile değiştireceğim.

 • Yazan: Mehmet, 11 Ekim 2007 @ 5:37 am

  Ferhad ,
  Bu sitede güzel olmuş, Hayırlı olsun.
  Herkese iyi bayramlar.
  Mehmet

 • Yazan: xray, 25 Ekim 2007 @ 12:54 pm

  kayyodan umudu kestim ben artık o site takrar hizmet vermez bence verse bile asla kullanmam.web sitem silindi ve yeni sunucu bulmam çok zor oldu.şimdi xm.com u kullanıyorum sınırsız web alanı veriyor. ama sadece hetm destekliyor. ama sorun değil zaten html çalışıyorum. kayyonun kalkması forumlarıma maloldu.bir daha aynı riski alamam.

 • Yazan: FeRHaD, 27 Ekim 2007 @ 7:56 pm

  Valla bir veritabanımı kurtarsam gerisini bilmem.

 • Yazan: Netbaz, 15 Ağustos 2009 @ 11:12 pm

  yazı baya eski ama bir yorumda ben yazayım; bir aralar benimde kayyoda sitem vardı bakım var diyip kapattılar şimdi bende bloga yöneldim.

Bu yazıya bağlantılar

Bu yazıdaki yorumlar için RSS beslemesi. Geri izleme URI

Yorum yaz