Muratlı – Tekirdağ arası yolcu treni seferleri iptal

____________________________________________________________________

ile ve Çorlu arasında günde birkaç kez gidip gelen tren seferleri vardı. Açılışını başbakan yapmıştı, başbakan gelecek diye tren istasyonu bile adam edilmişti.

Yalnız genel olarak Muratlı – arası tren seferlerinin halka çok katkısı olmuyordu. Tren Muratlı’da çarşıdaki tren istasyonundan kalksa da, Tekirdağ tarafında şehrin hemen kenarında bir göbeğe varıp kalkıyordu. Böyle olunca da, halka bu rotayı kullanmak Tekirdağ tarafında bir de minibüse binme gereksinimi doğurduğundan pek tercih edilmiyordu.

İki yıldır düzenleniyordu seferler ama, trenlerin dolu gittiği az sefer vardır. gittiğimde genelde 10 kişi bile yoktu. Bundan dolayı olacak Muratlı – arası tren seferleri durduruldu. Gerçi bu zamana kadar çoktan durdurulmasını bekliyordum ama bu zamana kadar iyi dayandılar yine hani. 😀

Çorlu yönüne seferler ise ne durumda bilmiyorum. Onlar devam ediyor belki. Ya da uzun zaman önce durduruldu. 😀 Bilmiyorum onu.

Zaten son zamanlarda, seferler ilk başladığında kullanılan aşağıdaki trenler gitmiş, yerine eski tip iki vagon ve dizel çekici gelmişti Muratlı – arası seferlere. 🙂

Muratlı Tekirdağ Çorlu Treni 2

Muratlı Tekirdağ Çorlu Treni 4