Sınavlar, Sınavlar, Sınavlar…

____________________________________________________________________

Pazar günü kıyamet kopuyor, dil bilgisi, okuma, yazma ve çeviri derslerinden ilk sınavlarımızı oluyoruz. Şu anda yoğun bir çalışma dönemindeyim, Allah sonumu hayır etsin. Umarım tam yılbaşı öncesi tüm moralimi bozacak bir sınav olmaz 🙂 Dört tane dersin sınavını bir oturumda vermek biraz sıkıcı olacak neyse, inşallah hayırlısıyla atlatırım bunları da.

3 Yorum

 • Yazan: alinin sitesi, 29 Aralık 2007 @ 7:44 am

  Sınav stresi ayrıca zor bir şey. İyi çalışanlar kendine güvenenler bile o stresin dışında kalamıyor.
  Ben üniversitede değil de özellikle lisedeyken derslere çok ilgisiz olduğumdan çok başarısız bir öğrenciydim. Sınav günleri benim hayatımın en kötü günleri olurdu. Sonraki yıllar, uzun yıllar boyunca o sınavlarda yaşadığım sıkıntı kâbus olarak zaman zaman rüyalarıma girdi. sınav kağıdına hiçbir şey yazamıyorum boş olarak teslim ediyorum. Her defasında korku ile uyandım rüyaymış diye sevindim şükrettim. Uzun yıllar devam etti. Çok kötü bir etkiydi. Allah düşmanıma vermesin desem abartmış olmam.
  Sana büyük başarılar dilerim. Çalışan kazanır. Çalış kendine güven. İnşallah çalışmalarının karşılığını alacaksındır Allahın izniyle.

 • Yazan: Pınar Altuntaş, 29 Aralık 2007 @ 11:39 am

  Başarılar dilerim.
  Allah yardımcın olsun.

 • Yazan: FeRHaD, 29 Aralık 2007 @ 5:19 pm

  Sağolun sağolun, teşekkür ederim, Amin!!!
  Sınav stresi ile ilgili çok bir derdim yok, sınavlarda gayet rahat oluyorum ama eğer sınavım biraz kötü geçti ise sınav sonu stresi felaket oluyor. Geçen yıl mesela ikinci yazma sınavından bölümün yarısı hep birlikte 05 almıştık. Sınavda o kadar rahattım ki döktürdüm durdum, iyi yazdım diyorken baktım ki konu yanlış anlaşılmış, bölümün yarısı 05 almıştı. Sonra o acaip bir sıkıntı olmuştu. Ya kurtaramazsam diyordum ama neyseki sonraki sınavlardan ve portfoliomdan yeterli notu aldım ve 74 ile geçtim. İnşallah bu yıl olmaz böyle kötü şeyler. Bu yıl yüzyüze derslerimi aldığım son yıl olması nedeniyle daha da bir önemli, takılırsak yandık. Sadece bir ders için Eskişehir’e gelmem gerekecek.

Bu yazıya bağlantılar

Bu yazıdaki yorumlar için RSS beslemesi. Geri izleme URI

Yorum yaz