Türk erkeğine hitabe, ne saçma şeymiş ya

____________________________________________________________________

Gezinirken şöyle bir şey buldum. Saçma ama ilginç birşey olmuş, yapanları tebrik etmek gerekli.

__________________________________________________________

Birinci vazifen karına, çocuklarına ve gözlerine sahip çıkmaktır. Mevcudiyetinin yegane temeli budur. Öncelikle karın en kıymetli hazinendir. Seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek akkayalar ve sallılar olabilir.

Bir gün evliliğini kurtarmak mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için Televole ve benzeri programları düşünmeyeceksin. Bu durum hayatını renklendirmeyi düşündüğünde, ya da 40’ından sonra ortaya çıkabilir.

Evliliğine tecavüz etmek isteyen bilumum sarışın, esmer ve kumrallar hayatta emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Canim karım dediğin ama arada unuttuğun eşin, sana geçici de olsa bir körlük nasip edebilir. Aileniz fakru zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey asil Türk erkeği, iste bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen,yuvanı kurtarmaktır. Ama eğer yapamazsanız merak etmeyin, evinizdeki Türk kadını, ne hata yaparsanız yapın sizi sevecek ve kurtaracaktır. Çünkü onu siz seçtiniz. Mutluluklar.

__________________________________________________________

Sonu hoşuma gitti ama birşey de anlamadım ayrıca, kadını Türk kadınını biraz salak yerine koymuş ama neyse, espri amaçlı birşey ne de olsa.

Saçma olan ise bunun Türk erkeği ile alakası ne! Sadece Akkaya gibi isimler dışında diğerleri tüm için geçerli. Neyse bunun kadın versiyonunu arıyorum. 🙂

Düzenleme: Evet onu da buldum.