Windows için App Store!

____________________________________________________________________

iPhone cihazlar ile App Store diye bir deyim ünlendi. Uygulama deposu karşılığı. İçinde bir sürü uygulama olan, oradan indirip kaldırabileceğiniz, satın alabileceğiniz bir mekan. Linux’ta uzun yıllardır paket deposu şeklinde yerini almıştı. Sonra Android’e de geldi, Windows Phone’lara da geldi, en sonunda da Windows 7 ve 8’e de geliyormuş sanırım. Aslında bunu uzun zamandır düşünüyordum arada sırada ben de.

Windows’ta neden bir uygulama deposu yok diyordum. Aslında var ama, bunlar çeşitli siteler şeklinde. Özel hepsini bir noktadan kolayca indirebileceğin pek bir şey yok yine. Var olan da birkaç açık kaynak Windows uygulama deposu vardı Sourceforge’da. Ama ilgilenilen yoktu.

Ben yapsam ne olur demiştim ama, anladığım tek programlama dili Java’nın ME sürümü. Hadi biraz uğraşsam SE ile de yazarım da, bir Windows uygulama deposu için saçma olurdu bu.

Bir Windows için uygulama geliştirme ortamı edinip, biraz bir şeyler öğrenmem gerekiyordu. Farklı kişilerle de yapacak olduk. Ama kimse yeterince ilgilenmeyince bununla… 😀

CNbeta sitesinde de aşağıdaki görüntü gibi birkaç görüntü ve bir Windows uygulama deposu haberi sızmış. Tamam lan, bu uğraş adayından da paçayı sıyırdım, Microsoft uğraşsın artık…

Windows 7/8 App Store, uygulama dükkanı.

Windows 7/8 App Store, uygulama dükkanı.

Yorum yok

Henüz bir yorum yok.

Bu yazıdaki yorumlar için RSS beslemesi. Geri izleme URI

Yorum yaz