Turkcell her yöne 5000 SMS + 100 MB internet paketi

____________________________________________________________________

GÜNCELLEME: Bu paketteki 100 MB internet hakkı kaldırılmıştır! Detiylı bilgi: Her Yöne 5000 SMS Paketi

Otomatik yenilenen paket ile ilgili bilgi yazının aşağısındadır.

Turkcell, Genç tarife kullanıcılarına sunduğu her yöne 5000 SMS paketine 2 TL zam yaparak 100 MB internet de karıştırmıştı araya. İlle daha fazla kazanacak. 😀

Turkcell Genç Tarife her yöne SMS paketini almak için HERYONE yazıp 2430’a gönderiyorsunuz. Bundan sonra hattınızdan 12 TL düşüyor ve her yöne kullanabileceğiniz 5000 SMS ve 100 MB internet tanımlanıyor.

Eğer Genç Tarife değilseniz, muhtemelen 1000 SMS içeren normal her yöne SMS paketinden faydalanıyorsunuz.

100 MB internet pakette 2 TL’ye geliyor; iyi fiyat diyebiliriz. İnternet kotasına yükleme de indirme de dahil.

Bu tarifede bir ara günlük 167 SMS sınırı getirilmişti ancak şu an kaldırılmış durumda, yani 5000 SMS’inizi isterseniz bir ayda, isterseniz bir günde kullanabilirsiniz. Günlük en fazla 167 SMS limiti şebekeyi aşırı yüklenme ve yoğunluklardan koruma amaçlı olsa gerek. Bu sınır olmayınca kitap vs. gönderimi yapıyorum SMS üzerinden. 😀 Ya da grup SMS gönderiyorum bol miktarda. 😀

Eğer otomatik yenilenme ile ilgili bir bilgi varsa gelen mesajlarda bunu iptal etme için de aşağı bakınız.

Otomatik yenilenen HERYÖNE SMS paketi. 27 Haziran’da SMS paketim bitince Turkcell’den gelen mesajda tekrar paket almak için HERYONE SMS yazıp 2222‘ye göndermem gerektiği yazıyordu. Yazıp gönderdim ve 5000 SMS ve 100 MB internet haklarımı aldım. Yalnız gelen bilgi iletisinin alt kısmındaki bilgiden bu paketin her ay otomatik yenileneceğini öğrenmiş oldum. Yani SMS paketiniz bittiğinde otomatik olarak hattınızdan 12 TL düşüş yapılacak ve yeni bir SMS ve internet paketiniz olmuş olacak. Denesem belki önceki aylık yenilenmeyen paket de çalışıyor olurdu da, bu seferlik de böyle olsun dedim.

Otomatik yenilenen heryöne 5000 SMS ve 100 MB internet paketi için HERYONE SMS yazıp 2222‘ye göndermeniz gerekiyor. Otomatik yenilenen paketi yenilenmeden iptal etmek için IPTAL HERYONE SMS yazıp 2222‘ye göndermeniz gerekiyor. Tabi iptal işleminin paket bitimine yakın bir tarihte yapmak sizin avantajınıza olur, paketi sonuna kadar kullanabilmeniz için.

Kalan SMS hakkını öğrenmek için *123*89# kodunu kullanınız.
Kalan İnternet hakkı için de *123*126# kodunu kullanınız.