Tekirdağ 45. Kiraz Festivali Programı

____________________________________________________________________

Elime geçmişken yayınlayayım şu 45. Kiraz Festivali programını.

10 – 14 HAZİRAN 2009 TEKİRDAĞ
45. KİRAZ FESTİVALİ TANITIM PROGRAMI

1.GÜN : 10 Haziran 2009 ÇARŞAMBA

A) DONANMA GEMİLERİNİN ŞEHRİMİZİ ZİYARETİ Saat: 10.00 Yer : Tekirdağ Limanı – Halk Oyunları Gösterisi (Tekirdağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Folklor Ekibi)

B) KİRAZ FESTİVALİ’NİN DOĞDUĞU YER NAİP KÖYÜNDE AÇILIŞ Saat: 13.00 Yer : Naip Köyü -Tekirdağ Belediyesi Mehter Takımı Gösterisi – Halkoyunları Gösterileri

C) KORTEJ Saat: 17.00 Yer : Endüstri Meslek Lisesi Önü D) AÇILIŞ TÖRENİ Saat: 18.00 Yer : Atatürk Anıtı – Çelenk Sunma Töreni – Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı – Açılış Konuşmaları

E) HALKOYUNLARI GÖSTERİLERİ Saat: 19.00 Yer : Tuğlalı Park

F) MÜZİK ŞÖLENİ Saat: 19.00 Yer : Sahil Konser alanı – DJ MUSTAFA KARADAYI – DJ MURAT UNCUOĞLU – Halkoyunları Gösterileri

G) HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ Saat: 20.00 Yer : Sahil Konser Alanı

H) FENER ALAYI (BALIKÇI MOTORLARI GÖSTERİLERİ) Saat: 21.00 Yer : Sahil

I) GECE KONSERLERİ Saat: 21.00 Yer : Sahil Konser Alanı *Lazer ve Havai Fişek Gösterisi *KONSER Sunucu – Ece ERKEN Sanatçılar – ZEYNEP DİZDAR – EMRE AYDIN

2.GÜN : 11 Haziran 2009 PERŞEMBE

A) VII. MACAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ “TÜRKİYE’DEKİ MACAR İZLERİ” SERGİSİ Saat: 11.00 Yer : Tekira AVM – Halk Oyunları Gösterisi – Konuşmalar RAKOCZİ CADDESİ AÇILIŞI Saat: 12.00 Yer : Rakoczi Müzesi Önü – Halk Oyunları Gösterisi – Konuşmalar

B) MÜZİK ŞÖLENİ Saat: 15.00 Yer : Sahil Konser alanı – DJ MUSTAFA KARADAYI – DJ MURAT UNCUOĞLU

C) PANEL -KİRAZ ÜRETİMİ- (ALARA TARIM) KONUŞMACI Ziraat Müh. Hakan YILDIZ Saat: 17.00 Yer : Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu

D) TEKİRDAĞ BELEDİYESİ MEHTER TAKIMI GÖSTERİSİ Saat: 17.00 Yer : Tuğlalı Park

E) HALKOYUNLARI MEYDAN GÖSTERİLERİ Saat: 18.00 Yer : – TUĞLALI PARK – KÖPRÜBAŞI Saat: 19.30 Yer : KOLORDU CADDESİ F) SOKAK BASKETBOL TURNUVASI Saat: 19.00 Yer : Sahil

G) HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ Saat: 19.00 Yer : Sahil Konser Alanı

H) GECE KONSERLERİ Saat: 21.00 Yer : Sahil Konser Alanı *Lazer ve Havai Fişek Gösterisi *KONSER Sunucu – Ece ERKEN Sanatçılar – YUSUF GÜNEY – RAFET EL ROMAN

3.GÜN : 12 Haziran 2009 CUMA

A) SATRANÇ TURNUVASI Saat: 10.00 Yer : Belediye Gençlik Merkezi (Yeni Sanayi Yolu)

B) MARMARA YELKEN ŞAMPİYONASI Saat: 11.00 Yer : Sahil Yelken Kulübü

C) ŞAİRLER ŞÖLENİ Saat: 14.00 Yer : Belediye Kültür Merkezi

D) MÜZİK ŞÖLENİ – DJ MUSTAFA KARADAYI – DJ MURAT UNCUOĞLU Saat: 15.00 Yer : Sahil Konser alanı

E) PANEL (GİRİŞİMCİLİK) KOSGEB KONUŞMACILAR Kobi Uzmanı Bedri DÖNGEL Kobi Uzman Yard. Gülden USLU Saat: 17.00 Yer : Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu

F) HALKOYUNLARI MEYDAN GÖSTERİLERİ Saat: 18.00 Yer : – TUĞLALI PARK – ALTINOVA

G) KİRAZ YARIŞMASI Saat: 19.00 Yer : Açık Hava Tiyatrosu (Amfi Tiyatro) – Halk Oyunları Gösterileri

H) SOKAK BASKETBOL TURNUVASI Saat: 19.00 Yer : Sahil

I) GECE KONSERLERİ Saat: 21.00 Yer : Sahil Konser Alanı *Lazer ve Havai Fişek Gösterisi *KONSER Sunucu – Ece ERKEN Sanatçılar – SILA – FERHAT GÖÇER

4.GÜN 13 Haziran 2009 CUMARTESİ

A) BAŞPEHLİVAN TEKİRDAĞ’LI HÜSEYİN ADINA YAĞLI GÜREŞLER 1- Çelenk Sunma Saat: 10.00 Yer : Tekirdağ’lı Hüseyin Pehlivan Anıtı 2- Yağlı Güreşler Saat: 11.00 Yer : Sahil Güreş Alanı (Amfi Tiyatro Altı) – Halk Oyunları Gösterileri

B) MARMARA YELKEN ŞAMPİYONASI Saat: 11.00 Yer : Sahil Yelken Kulübü

C) PANEL (DIŞ TİCARET) ABİGEM KONUŞMACI Serkan ÜNVERDİ Saat: 17.00 Yer : Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu

D) TÜRK HAVA KURUMU PARAŞÜT GÖSTERİLERİ Saat: 18.00 Yer : Sahil Yat Limanı (Amfi Tiyatro Altı)

E) HALKOYUNLARI MEYDAN GÖSTERİLERİ Saat: 18.00 Yer : – TUĞLALI PARK – DEĞİRMENALTI

F) SOKAK BASKETBOL TURNUVASI Saat: 19.00 Yer : Sahil Basketbol Alanı

G) HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ Saat: 19.00 Yer : Sahil Konser Alanı H)GECE KONSERLERİ Saat: 21.00 Yer : Sahil Konser Alanı *Lazer ve Havai Fişek Gösterisi *KONSER Sunucu – Ece ERKEN Sanatçılar – ZİYNET SALİ – MFÖ

5.GÜN 14 Haziran 2009 PAZAR

A) MARMARA YELKEN ŞAMPİYONASI Saat: 11.00 Yer : Sahil Yelken Kulübü

B) BRİÇ TURNUVASI Saat: 13.00 Yer : Belediye Gençlik Merkezi (Yeni Sanayi Yolu)

C) BAHÇE SATRANCI (GÖSTERİ MAÇI) Saat: 16.00 Yer : Tuğlalı Park

D) SÖYLEŞİ (TÜRK TİYATROSU) Saat: 16.00 Yer : Belediye Kültür Merkezi

E)TİYATRO (Namık Kemal Bölge Tiyatrosu) Saat: 17.00 Yer : Belediye Kültür Merkezi

F) MARMARA YELKEN ŞAMPİYONASI ÖDÜL TÖRENİ Saat: 17.00 Yer : Sahil Yelken Kulübü