Cep Ingilizce Mini (ENTR ve TREN)

____________________________________________________________________

uygulamam eklediğim farklı özelliklerden dolayı giderek boyut olarak büyüyor, ancak her da bu büyüyen boyuttaki uygulamayı çalıştırmaya pek yeterli olamıyor. Bunun üzerine de sözlüğü > İngilizce ve İngilizce > Türkçe olarak ikiye bölmeye karar verdim. Tabi bu Mini sürümü olarak yayınlanacaktır.

Cep Ingilizce Mini sürümünde isim olarak Mini eklemeyip Cep Ingilizce (ÇEVİRİ YÖNÜ KISALTMASI) şeklinde bir isim şablonu olacak. Yani İngilizce > Türkçe yönünde arama yapan sürüm Cep Ingilizce ENTR, Türkçe > İngilizce yönündeki sürüm de Cep Ingilizce TREN olacak.

Gelelim ne var ne yok kısmına. Cep Ingilizce ENTR sürümüde Türkçe veri tabanı yok artık. Cep Ingilizce TREN sürümünde de İngilizce > Türkçe veri tabanı yok. Bu sayede de uygulamanın Mini sürümünün boyutu da ENTR olarak 1.5 MB civarı ve TREN olarak da 1.1 MB civarı. Bu özellikle uygulamayı eski telefonlarda kullananları rahatlatacaktır, zira açılış hızı yarı yarıya ve daha bile fazla düşmüş oldu demek. Tabii iki dil arasında geçiş yapmak isteyenler için bu bir dezavantaj durumuna geldi. Arama yönünü sık sık değiştirenler için ana sürümü kullanmak daha iyi olabilir. Bunlardan başka diğer özelliklerde bir değişiklik yok, Cep Ingilizce tam sürümün sadece tek dile sahip kardeş sürümleri halindeler.

Uygulama ile ilgli bazı şikayetler vardı, özellikle BlackBerry cihazlarda kullananlara yönelik. Bunlar ne şekilde değişecek merak ediyorum.

Şimdi bu yayınladıklarım ilk sürümler olarak 1.0 sürüm numarası ile yayınladım. Sonraki sürümler tam sürüm ile veri tabanı benzerliklerine göre aynı numaralara sahip olacaktır.

Şimdilik bu sürüm daha ham, aslında normal çalışması gerekli ama ne yapar ne yapmaz diye çok denemedim açıkçası. Bu sebeple veri tabanları ile ilgili tuhaf durumlar olması normaldir. Karşılaştığınız problemleri mutlaka bildirin. Çözmeye çalışacağım.

Cep Ingilizce (Mini) TREN indirme:

İndir “Cep Ingilizce (Mini) TREN (JAR)” Cep_Ingilizce_TREN_1.0.jar – 878 defa indirildi – 1 MB


İndir “Cep Ingilizce (Mini) TREN (JAD)” Cep_Ingilizce_TREN.jad – 510 defa indirildi – 810 B


Cep Ingilizce (Mini) ENTR indirme:

İndir “Cep Ingilizce (Mini) ENTR (JAR)” Cep_Ingilizce_ENTR_1.0.jar – 721 defa indirildi – 2 MB


İndir “Cep Ingilizce (Mini) ENTR (JAD)” Cep_Ingilizce_ENTR.jad – 363 defa indirildi – 809 B