MiM: İsrail’i boykot ediyoruz

____________________________________________________________________

Bu da güncel mimlerden bir başkası. Amaç İsrail’i destekleyen ürünleri ve firmaları boykot etmek. Mimin ulaştığı her kişi bu tür firma ve ürünlerden beş tanesinin tanıtımını yapıyor. Beni E. Ali mimlemiş.

Aslında bu konuya Mayıs ayından hazırlıklıydım, İsrail bizlere teşekkür ediyormuş yazımda gelen bir e-postadaki İsrail ile ilgili markaların bulunduğu bir grafiği paylaşmıştım. Bu sebeple mimi önceden cevaplamış sayılırım ama yine de birkaç marka yazayım.

Marks & Spencer: Bu markadan az giyim eşyası yok evimde. Bu yazıyı yazarken giydiğim eşofmanım bile bu markadan. Şimdi bunu atmalımıyım, hayır. Zaten bir kere satın almışım, giyeceğim ama yenisini alacağım. Zaten de kalitesiz mallar, bir süre sonra renkleri soluyor vs. bir de İngiltere de satılan mal.

Intel: Bir tane bilgisayarımın içinde bir tane de cep telefonumda olmak üzere iki tane ürünü kullanıyorum. Neyseki anakartın yonga seti SIS, yoksa iyice zengin edecekmişim Intel’i.

Tommy Hilfiger: Dolabımda bir tane böyle mal duruyor. En azından Marks & Spencer’dan daha kaliteli, yıllardır giyiyorum. Artık giymesem iyi olacak, yoksa sokakta linç edecekler.

CNN: Zaten pek izlemezdim kendilerini.

DANONE: Lüleburgaz fabrikası için yakındaki bir köyden süt alıyorlar. Bir ara lastiğini patlatmak gerek.

Bonus (Ali’de ilk seçeneğimi yazmış sonradan fark ettim) – Kotex: Donunuzun içine dikkat.

Ayrıca İsrail’i destekleyenler ile ilgili birçok markanın olduğu grafiği görmek isteyenler İsrail bizlere teşekkür ediyormuş yazıma bakabilir.

Bu tür bir boykot ne kadar işe yarar bilmiyorum. Çünkü  İsrail’in desteklediği ile ilgili e-postalar vs. çok dolaşıyor ve hangisine inanalım bilmiyorum. Belki bu mimde bahsedilen markalardan bazıları suçsuz. Sadece etkiyi arttırmak için karalanmışlardır, bilmiyorum.

Mimi Başak Esin, Mavi Genç ve Burak Budak‘a paslıyorum.