Netlog Gitti Geldi – Acımadım

____________________________________________________________________

Saçma arkadaşlık platformlarından biri olan Netlog geçen günlerde bizim erişimi kesilen siteler furyasına katılmıştı. Tabi bu çok sürmedi ve erişime izin verildi. Konu ile ilgili Netlog’ta şöyle yazıyor:
29 Şubatta bir Türk mahkemesi web sitemizde gerçekleştirildiğini düşündüğü bir uygunsuz kullanım nedeniyle Netlog’a ’den erişimi durdurdu. Bunun bir yanlış anlama olduğunu gereken merciilere bildirdik. Netlog hakkındaki karar kaldırıldı, ve Netlog’a erişim yasağı geri alındı.
Netlog normalde takıldığım bir site değildi, birkaç kez arkadaşlardan davetiye almıştım ve üye oldum mu olmadım mı bilmiyorum. Site hakkında tek bildiğim arkadaşların siteyi ’in soğuk gecelerinde kendilerini ısıtacak bulma amaçlı kullandıkları idi, hatta birkaçı da başarılı olmuşlardı.
Burak Budak’ın sitesinde görünce sitenin tekrar açıldığı haberini girip bir bakayım neler dönüyor dedim. Sitenin adresini ’nın adres satırına yazdım ve siteye girdim. Ana sayfada tıkladığım ilk linkle sitenin ne mal olduğunu anladım. Sayfa jigolo takılan birinin sayfası, altında da neredeyse bir tane bile küfürsüz yorum yok. Diğer sayfalarada baktım küfür vs. diz boyu. Aslında belki basit arkadaşlık vs. nedenler için kullanan birkaç kişi vardır ama geri kalanınınn çoğu tamamen saçma şeyler.
Birde sayfanın altında üye bilgilerinin olduğu kısım dikkatimi çekti. Yazdığına göre 33.819.041 üyesi varmış ve o anda 538.915 çevrimiçi üyesi varmış. Anlayın artık dünyada zamanını böyle boş işlerle geçiren ne kadar insan olduğunu. Acıyorum bunlara. Bu yüzden bence Netlog’un açılması hiç iyi bir şey olmamış, bir daha açılmamalıydı bence. Bu tür sosyalleşme siteleri de zaten zaman kaybından başka birşey değil. Biri kuruyor para kazanıyor , bizimkiler de girip para kazandırıyor, para kaybediyor. Bu yüzden de kapatıldığına hüç üzülmedim açıkçası hiç bir zararı olmaz, kapatsınlar. Bizim azgın beyler nasılsa geceleyecek başka kızlar bulurlar, 222 ne güne duruyor.
Zaten yakında ’taki uygulama sistemi de geliyormuş kim bilir artık ne uygulamalar yaparlar. Facebook’taki Say Welcome (Hoşgeldin De) uygulkaması gibi Küfür Et uygulaması çok iyi olur bence, sayfana her gelene bir küfür. Bu arada Orkut’un da Netlog gibi uygulama sistemi üzerinde çalışması Facebook’un diğerlerine bu sistemle ne kadar fark attığının kanıtı bence. Gerçi Orkut’u saçma uygulama sistemi olmadığı için seviyordum ama ne yapalım o da artık bu kervana katılıyor. Uygulama geldi mertlik bitti olacak o da. 😀