Tecavüz Olayları

____________________________________________________________________

Bu dünya oldum olalı böyleydi de mi yeni fark ettim, yoksa o mu yeni bozuldu bilmiyorum ama bu akşam televizyonda haber bültenlerinde izlediğim tecavüz haberleri işin çığrından çıktığını gösteriyor.

Eskiden hiç fazla tecavüz haberi duymazdım, olsa olsa bir haber bülteninde bir olay duyayım. Bugün ise bir tanesinden başladı arka arkaya birkaç haberin konusu hep tecavüzdü. Gazeteyi açtım onda da televizyonda izlemediğim tecavüz haberleri…

Ne oldu bu millete, dolunay dönemi falan diye kudurdu mu bu erkek milleti bilmiyorum ama haberler hiç de iyi haberler değildi.

Yetişkinler arasında olan tecavüzleri duymaya alışıktım ama bugün izlediğim haber tam bir çığrından çıkmanın haberiydi. Tecavüze konu olan tecavüzcü veya tecavüze uğrayandan biri yetişkin diğeri 15 yaşında bir çocuk vs. değil, tecavüzcü erkek grubu da tecavüz edilen iki kız da 12 – 13 yaşında çocuklar. Bu veletlerin ne işi olur tecavüzle ya, hani bir tanesi falan olsa tamam bu tür istisnalar bazen oluyor ama grup ya. Bunların başka işi gücü mü yok, ne? Bunları böyle kötü birşeyi yapacak kadar kışkırtan şey ne?

Bir de bunlar geleceğin büyükleri olacak, bu ülkenin sahipleri! Kadınlarımız cinsel obje olmamakla ilgili eylemler vs. yapmaya çalışsınlar, çocuklarımız geleceğin nasıl bir halde olacağını gösteriyor. Bunlar daha 5 cm organlarına sahip çıkamıyor, gelecekte ülkemize nasıl sahip çıkacaklar bilemiyorum.

Peki bu çocuklara şimdi nasıl cezalar verilecek? Bunlara hapis cezası versen, ne anlar, çıktığında yine yapar. Bu yaptıkları davranışı bir daha yapmamaları için nasıl bir ceza verilir bilmiyorum.

Bu aralar tecavüzler bir modadır gidiyor, hatta haberlerde ünlü bir dizi yıldızının da geçen yaz bundan nasibini aldığı söyleniyordu. Bu tam karışık probleme nasıl bir çözüm getirilir, nasıl yasalar yapılır bilmiyorum ama durum vahim. Bu kişilerin hiç mi çevresindeki kadınlara saygısı yok, hiç mi bunların annelerinin, ablalarının, eşlerinin de başına gelebileceğini düşünmezler.

Şöyle bir genel kural vardır; tüm kadınları bir cinsel obje olarak görür ve da tüm erkekleri  potansiyel bir sapık olarak. Ancak bu tüm erkeklerin tecavüz edeceği veya hiçbir kadının bir erkekle iletişim kurmayacağı manasına gelmiyor değil mi. Bu kural neredeyse tüm için de geçerlidir ve varoluşun başından beri de böyledir. Tabi bu günümüzde ve bizim kültürümüzde biraz değişiklik göstermiştir ve bütün kadınlar o… dur gibi bir hal almıştır. Bununla ilgili Cido$’un Bütün Kadınlar O..‘dur yazısını okuyabilirsiniz.

Tecavüz tamam ama yapanlar da çocuk, bunlar masturbasyonu bilmez mi, ne işleri olur tecavüzle. Yoksa genelevlerin kapatılması falan mı bunu arttırdı. Belki de porno içerikli İnternet sitelerinin yasakları ha! Biraz dinci bir yaklaşımla, tüm kadınlar tesettüre önem verse, belki bu olaylarda bir azalma sağlanır ha, sonuçta toplumdaki kışkırtıcı kaynakları büyük oranda azalacak. 😀 Düşünsenize tüm kaşarlar bir gün sonra tesettürlü oluyor, tabi kaşarlık durumu farklı birşey onda işler arz talep meselesine göre işliyor.

Ya bu çocukların aileleri ne yapıyor, nasıl yetiştiriyor çocuklarını? Bu daha önemli bir konu, toplumumuzun genel bir yarası zaten ama yeterince önem verilmiyor.

İlginç gelen bir olay da 19 yaşında bir gencin imam nikahı ile 15 yaşında bir kızla evlenip çocuk sahibi olmaları, gelin de damatta durumdan memnun yani şikayetçi yok. Kızın resmi nikah kıyılacak yaşa gelmesini beklediklerini söylüyorlar ama babaya tecavüz suçundan 15 yıl hapis cezası verileceği söyleniyor. Tecavüz veya taciz edilenlerin şikayetçi olduğu olayların sanıkları suçları bilindiği halde dışarıda elini kolunu sallayarak dolaşırken, alan ve verenin memnun olduğu olayların sonucu hapiste bitiyor. Bu da başka bir mesele.

Anlaşılan bu millet iyice kırolaştı, her yaştan her boydan kişinin tecavüzlerini duyabiliyoruz malesef. İlle de yapmak istiyorlarsa zor kullanmak dışında başka yollar neden denemiyorlar ki, sonuçta uygun bir fiyattan bu işi yapıcak kadınlar da bulunabilir. Tüm kadınlar kapansın gibi birşey de denemez, zaten tesettürün amacını bilmeyen çoğu genç kızımız açıklardan bile daha dikkat çekici ve tahrik edici dolaşıyorya o başka mesele.

Saçma bir çözüm; genelev kullanım ücretleri düşsün, genelev kullanım yaşı düşsün, genelev sayısı arttırılsın. Saçma ama bu zihniyette insanlar için çok mükemmel bir çözüm.

Bir de merak ettiğim bunları yapanlar, ki duyulmayan birçok olay da var, evlendiklerinde eşlerine nasıl yaklaşabiliyorlar. Aynı veya benzer şeyleri ona da yapmak hiç onları utandırmıyor mu? Evlenirken hepsi bakire kız ister ama kendileri pezevenk sürüsü adamın a’sı bile değiller. Eşlerinden böyle birşeyi saklamak onlara hiç koymaz mı yoksa söylerler mi? Peki böyle bir şey duyan eş ne tepki verir? Tabi neden utanacaklar ki veya utanıp söyleseler ne olacak, sonuçta o evin cinsel objesi, ses çıkarmadan beleş ve her daim kullanıma hazır fahişe, insan değil yani, veya annelerinden veya ablalarından farklı bir cins.