“Karayalçın, Karayalçın” seçim şarkısı

____________________________________________________________________

TV’de akşam haberlerini izlerken ilginç bir haber görmüştüm. Bildiğiniz gibi Ankara belediye başkan adayı Murat Karayalçın ile eski başkan arasında bir düello var. Seçim yaklaştıkça da ilginç şeyler ortaya çıkıyor. Bugün de Karayalçın’ın seçim şarkısını duydum. 🙂

Şarkı Barış Manço’nun “Kara Sevda” şarkısından uyarlanmış. Bu uyarlama için şarkının lisansı Manço ailesinden alınmış. “Kara Sevda” sözcükleri “Karayalçın” ile değiştirilmiş, biraz da seçimle ilgili sözler eklenmiş ve ortaya ilginç birşey çıkmış.

Buyrun aşağıda Star TV’deki haberin bir videosu.

Karayalçın, Karayalçın,
Evet, evet, başka kim olabilir ki.
Karayalçın, Karayalçın,
Ankara’da başka kim olabilir ki.

Bir de tuhafıma giden siyasiler nasıl böyle durumlarda bile yalan söylemeye devam edebiliyorlar. Mesela İstanbuk ile ilgili başbakanımız 1992’den beri orada çamur ve çukur olmadığını söylüyor. Ya çukurun çamurun olmadığını söyleme de başka birşey söyle. Onun sandığı kadar kolay değil o işler falan de. Gitmiş iddialı iddialı çamur yok diyor. ’daki 12 milyon 650 bin kadar kişiden kaçı inanır buna. 🙂 Biraz dürüst olun ciddiye alın işi ya, ’de hiç çamur yok denecek neresi var ki İstanbul’da olmasın.