Kağıttan Uçak Böyle Uçar
____________________________________________________________________Küçükken kağıttan uçaklar yapıp uçururduk. Tabi pek yüksek bir yerimiz olmadığı için ne kadar gitse şanslı sayılırdık. Halbuki bir gökdelenimiz olsaydı!
Okulun dördüncü katında son ders bir tane yapıp camdan uçurmuştum yükselip çatıyı dolaşıp okulun diğer tarafına düşmüştü, bu bir başarıydı; çünkü yerde uçurulan kağıttan çok daha fazla uçmuştu.
Bu videoda ise kağıt uçağı (aslında planör) yüksek bir binadan uçuruyorlar, sonra da yere inmek bilmiyor. 😀