“Karayalçın, Karayalçın” seçim şarkısı

____________________________________________________________________

TV’de akşam haberlerini izlerken ilginç bir haber görmüştüm. Bildiğiniz gibi Ankara belediye başkan adayı Murat Karayalçın ile eski başkan arasında bir düello var. Seçim yaklaştıkça da ilginç şeyler ortaya çıkıyor. Bugün de Karayalçın’ın seçim şarkısını duydum. 🙂

Şarkı Barış Manço’nun “Kara Sevda” şarkısından uyarlanmış. Bu uyarlama için şarkının lisansı Manço ailesinden alınmış. “Kara Sevda” sözcükleri “Karayalçın” ile değiştirilmiş, biraz da seçimle ilgili sözler eklenmiş ve ortaya ilginç birşey çıkmış.

Buyrun aşağıda Star TV’deki haberin bir videosu.

Karayalçın, Karayalçın,
Evet, evet, başka kim olabilir ki.
Karayalçın, Karayalçın,
Ankara’da başka kim olabilir ki.

Bir de tuhafıma giden siyasiler nasıl böyle durumlarda bile yalan söylemeye devam edebiliyorlar. Mesela İstanbuk ile ilgili başbakanımız 1992’den beri orada çamur ve çukur olmadığını söylüyor. Ya çukurun çamurun olmadığını söyleme de başka birşey söyle. Onun sandığı kadar kolay değil o işler falan de. Gitmiş iddialı iddialı çamur yok diyor. İstanbul’daki 12 milyon 650 bin kadar kişiden kaçı inanır buna. 🙂 Biraz dürüst olun ciddiye alın işi ya, Türkiye’de hiç çamur yok denecek neresi var ki İstanbul’da olmasın.

11 Yorum

 • Yazan: Recep Hilmi Tufan, 28 Ocak 2009 @ 8:24 am

  Güzel olmuş tutturmuşlar 🙂

 • Yazan: link degişimi , webmaster, 1 Şubat 2009 @ 6:22 pm

  mansur yavaş olabilir.melih gökçekten de murat karayalçın danda daha iyi çalışacagına inanıyorum.şarkı hoşuma gitti:)

 • Yazan: merve, 10 Şubat 2009 @ 2:39 pm

  karayalçına tam destekkk…..adam gibi adam tek aday murat karayalçınn.şarkıda süper olmuş..

 • Yazan: pancu, 12 Şubat 2009 @ 11:42 am

  çok süper olmuş ankarada tek aday karayalçın

 • Yazan: dahil, 23 Şubat 2009 @ 2:51 pm

  vala ben karayalçına oy verecem gökçek çok kazık çaktı bize dün ankara pursaklarda bizim mahalede konuştu ben beyendim konuşmalarını şahsen inşallah kazanırç. temenimiz o

 • Yazan: ANIL, 11 Mart 2009 @ 9:09 pm

  BEN AKP YE OY VERDİM.. AMA GÖKÇEK KAZIKLARINDAN PİŞMANIM..AKPLİLERDEN RİCA EDİORUM UYANIN ARTIK.. HİÇ OLMAZSA MHPYE VERİN.. BEN KARAYALÇINI HİZMETİNE GÜVENİYORUM.. EN AZINDAN OTOBS FİYATLARINI DÜŞÜRÜR.. SİZDE MANTIKLI KARAR VERİN.. OYLAR KARAYALÇINA.. GÖKÇEK ÇUKURUNA Bİ DAHA DÜŞMEYİN..

 • Yazan: FeRHaD, 11 Mart 2009 @ 10:14 pm

  Ankara’ya bir kez gittim, kendi yaşadığım yer Tekirdağ’ın Muratlı ilçesi küçük, yolları toprak ve kışın çamur içinde bir yer. Yönetimi vs. pek iyi değil yani.
  Başkenti başkent olduğu için çok farklı, çok temiz, özenli güzel bir yer sanırdım. Bulgarsitan’da iken Sofia öyleydi çünkü. Geçen yaz başında arkadaşla Ankara’ya gezmeye gittik. Kesinlikle başkent olan bir şehre yakıştıramadığım ne tür pislik varsa hepsini orada gördüm. Hayal kırıklığı ile döndüm oradan. Çeyreği kadar nüfuslu Eskişehir bile daha iyidir oradan.
  Kendi ilçemde yönetim DSP’li, iktidar AKP olunca herhalde Ankara’yı desteklemişlerdir diyordum ama fark yokmuş meğerse. Ha burada 20 bin nüfuslu bir ilçe, ha orada bir devletin başkenti, tek farkları orasının kışları biraz daha az çamurlanması.

 • Yazan: hakan, 23 Mart 2009 @ 10:54 pm

  şarkı güzel olmuş ama kara yalçının akp karşınında pek şansı olacağının sanmıyorum ama genede 29 mart,ı beklemek lazım

 • Yazan: Eray, 24 Mart 2009 @ 11:08 am

  GzL olmus bu sarkı ama Ankara ‘ da Mansur Yavas var MAhsur sn bizim herseyimizsin.Ha bu ara Ltfn Kfr Etmeyin zaten silineceq zaten

 • Yazan: FeRHaD, 24 Mart 2009 @ 4:04 pm

  @Eray
  Küfür uyarın için teşekkürler, doğru düzgün yazmadığı için küfrü otomatik sistemden kaçmış, uyurken de denetleme yapamadım.
  Sildik gitti.

 • Yazan: ankaradan kaan, 25 Mart 2009 @ 8:07 pm

  bokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel olmuş arkadaşlar biz mhpliyiz mansur yavaş ve enver demirel ankarada başka kim olabilirki

Bu yazıya bağlantılar

Bu yazıdaki yorumlar için RSS beslemesi. Geri izleme URI

Yorum yaz