Siteniz kaç para

____________________________________________________________________

Sözde site değerlerini ölçen bir site daha buldum, hani sitenizi satacak olursanız falan diye. Bu site bu bloga tam 13848 $ biçiyor.

Bu değer biçme sitesi WebsiteOutlook. WebsiteOutlook ölçme işini yaparken sitenizin Alexa sıralaması, , link sayısı, DMOZ’da olup olmaması gibi verileri kullanıyor.

Bir de sitenin gelir durumu ile ilgili de bir şeyler gösteriyorlar ama bunlar ne saçmalıktır anlamadım. Buna göre benim bu siteden günlük 18.97 $ kazanmam gerek ama ne iştir benim aylık kazancım bunun birkaç katı ve o da zaten ADSL faturasına gidiyor, bana kalan da sıfır. Bir de günlük sayfa gösterimi de 5000 falan diyor, bu da yalan Google ve diğer arama robotlarını çıkarınca 800 – 900 arası birşeyler kalıyor. Benim bilgilerim burada.

Sunucu IP numarasını da gösteriyor ama bunun değerlendirmede önemli olduğunu sanmam. Amerika’da olan sitelere daha fazla değer verecek değilya. 🙂

Siz de WebsiteOutlook ile sitenizin değerini görebilirsiniz. Gördüklerinize inanmayın ama yine de ekonomik kriz döneminde biraz inanmak moral kazanmanıza yardımcı olabilir. 🙂