Türkiye, Şu Kyoto Protokolünü İmzala Artık

____________________________________________________________________

Geçen yıl Türkiya Kyoto’yu İmzala kampanyası vardı. de İnternet üzerinen imzamı atmıştım. Tabi sonuç pek etkili olmadı. Şimdi yine bir kampanya. Geçen yol ki kampanyaya katıldığım için bana bir mail atmışlar, şöyle diyor;

Sayın Ferhad Fidan,
Bu maili, Kyoto’yu İmzala” kampanyasına destek verdiğiniz için alıyorsunuz.
16 Şubat – 26 Nisan 2007 tarihleri arasında yürütülen imza kampanyasında hem internet üzerinden, hem de elden imza toplanmış ve iki ayda toplanan 168.498 imza TBMM Başkanlığı’na teslim edilmişti.
Bu imzalardan biri de size aitti. Verdiğiniz destek için çok teşekkür ederiz.
İmzaların tesliminden 2 gün sonra, 28 Nisan günü ’da, Kadıköy Meydanı’nda yaptığımız “Başka Bir Enerji Mümkün-Türkiye Kyoto’yu İmzala” mitinginde de yaklaşık 10.000 kişi vardı. Ancak mücadelemiz bitmiş değil. Hükümeti Kyoto Protokolü’nü bir an önce imzalamaya davet etmek ve küresel ısınmayı durduracak önlemler almasını sağlamak için sokaklarda olmalıyız.

Önümüzdeki ay, 8 Aralık 2007 Cumartesi günü yine Kadıköy Meydanı‘nda olacağız.
“Türkiye Kyoto’yu İmzala – İklim Değişikliğini Durdur!” sloganıyla yapacağımız bu mitingde çok daha kalabalık olmak istiyoruz.
Bu miting dünyanın 75 ülkesinde aynı anda yapılacak (http://www.globalclimatecampaign.org).
Daha önce 3 Aralık 2005 ve 4 Kasım 2006’da da katılmış olduğumuz bu küresel günleri, bu yıl yine Kyoto’ya taraf olan ülkelerin Endonezya’nın başkenti Bali’de yapacağı zirve toplantısının hemen öncesinde hükümetlere seslenmek amacını taşıyor ve Kyoto Protokolü üzerine yaşamsal kararların alınacağı bu toplantıya etki etmek son derece önemli.
Bilgilendirme mesajlarıyla gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
Sizi de, 8 Aralık Cumartesi günü İstanbul Kadıköy meydanında yapacağımız mitinge davet ediyoruz. Miting saat 11.00’de Kadıköy Tepe Nautilius önünden başlayacak.
Türkiye Kyoto’yu İmzala! İklim Değişikliğini Durdur!
Güneş, Rüzgar Bize Yeter!
Daha fazla bilgi için:
Mitingi düzenleyen Küresel Eylem Grubu’nun sayfası http://www.kureseleylem.org
Türkiye Kyoto’yu İmzala! imza kampanyasını düzenleyen ve mitingi destekleyen Yeşiller’in sayfası http://www.yesiller.org
Mitingin düzenlenmesine katkıda bulunmak isterseniz Küresel Eylem Grubu toplantılarına katılabilirsiniz.
İletişim için: Email: kureseleylemgrubu@gmail.com Tel: 0536 888 8367
Türkiye Kyoto’yu İmzala!
Bu aralar da iyi çevreci takılıyorum ben ya. 8 Aralık’taki mitinge katılamam ama en azından katılabilecek olanları bilgilendirelim değilmi.