Twitter’a yeni diller

____________________________________________________________________

bugüne kadar sadece İngilizce ve Japonca dil desteğine sahipti. Yakında bu kısıtlı dil desteği genişletilerek öncelikle Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İspanyolca dillere destek sağlanacakmış.

Kısıtlı dil desteğine sahip olması bazı kullanıcıların ısınmasını engelleyen birşeydi, mesela follower ve following kelimelerini bile follow kökünün anlamını bilse de karıştıranlar vardı. 🙂 Bu dil desteğinin geliştirilmesi ile azalacaktır.

Dil desteğinin geliştirilmesinde kullanılan sistem belli kullanıcılardan gerekli kısımların çevirilerini alıp karıştırıp eletip ve en doğru şekilde çevirileri belirleyip bunları kullanacaklar.

Şimdilik  bahsettiğim diller içinde olmadığına bakmayın, yukarıda bahsettiğim sistem sayesinde çeviri yapmak yakın zamanlarda mümkün olacakmış. Yani yakınlarda iyi şeyler olacak demektir. 🙂

Kişisel olarak dil desteğine pek önem vermemiştim ancak olması birşeyi Türkçe kullanmam olarak iyi olurdu. Bir ara Twitter’a da Türkçe yapın kampanyası esprileri vardı ama neyse ki gerek kalmadan olacak bu iş sanırım. 😀

Kaynak. 🙂