ALLAH İÇİN BUNU MUTLAKA OKUYUN

____________________________________________________________________

Bir Cuma günü Kuran okurken S.A. uykuya dalar ve rüyasında Peygamber Efendimiz onun karşısındadır ve ona şunları söyler:
Bir hafta içinde 7000 insanın öleceğini, ama hiç birinin de gerçek bir Müslüman olmayacağını,

Son zamanlarda pek çok kimsenin Allah’ın istediği düzgün ve dürüst işler yapmadığını, bu zamanların kötü
zamanlar olduğunu,

Bu zamanda evli kadın ve erkeklerin eşlerine sadık kalmadıklarını, genç kızların erkekler gibi her yere girip-çıkıp gezer olduklarını, edepli giyinmediklerini,

Tüm gençlerin velilerine ve diğer insanlara saygı göstermediklerini,

Zenginlerin fakirlerle ilgilenmediklerini, artık sadaka ve zekât vermez olduklarını,

İnsanların namaz kılmadiklarını ve oruç tutmadıklarını, oysa Mahşer Gününün yaklaştığını,

Kısa bir zaman sonra gökte sadece bir yıldız kalacağını ve dua kapılarının kapanacağını, Kuran’daki yazıların silinerek okunamaz olacağını, Güneş’in Dünyaya çok yaklaşarak tersten doğup batacağını…

Peygamber efendimiz ayrica şunlari da ekler:
‘Her kim bunu okurken yanında başkaları varsa onların da duyacağı şekilde açıktan okusun. Bunu yapan kişiye Cennet de bir yer ayrilir ve her kim bu mesaja inanmayacak olursa, ona da Cehennem’den bir yer ayrılır. Bir dilek sahibi bu mesajı kopyalayıp başka insanlara dağıttığında dileği yerine gelir.’
Rüyayı anlatan S.A. bunların doğru olduğuna inandırmak için şu yemini etmiş: ‘Bunlar doğru değilse, gerçek
bir Müslüman gibi ölmeyeyim!’
Peygamber Efendimiz yukarıdaki durum tespitinden sonra aşağıdaki tavsiyelerde bulunur:
Günde beş defa namaz kılın,

Oruç tutun,

Hırsızlık yapmayın,

Fakirlere yardım edin.
Her kim bu mesajı 25 kişiye dağıtacak olursa, 3 gün içerisinde mükâfatlandırılacaktır.
Biri bunu yapmış ve çalıştığı firmadan zam almış. Biri inanmamış, sevdiği zarar görmüş, bir başkası yarın yaparım demiş, fakat yapamayacak duruma düşmüş.
Lütfen bunun yalan oldugunu sanmayın! Bu mesajı silip geçmeyin ve 25 kişiye yollayın!!! çok zor değil sadece ilet butonuna basarak istediğiniz 25 kişiye gönderin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ARKADAŞLAR HİÇ BİŞEY İÇİN DEGİLSE BİLE ALLAH’IN ADI GEÇTİGİ İÇİN YAPIN LÜTFEN

——————————————————————————–

Bu seferki toplu e-posta tanıtımımızda da bu e-posta var, nasıl, beğendiniz mi? Bu e-postayı İnternet ile tanıştığımdan beri kaç kere kaç kişiden, kaç e-posta adresimden aldım bilmiyorum. Sanırım ilk Google Gmail’e gelmişti, sonra Hotmail’e en son da kişisel e-posta adresime.

Anlaşılan konu biraz etkili bir konu ise bizim halkı bu şekilde kandırmak çok kolay.

E-postayı ilk aldığımda eminimki kimseye göndermemişimdir, peki ya ne oldu. O dönemlerde hiç bir kötü şey gelmemişti sanırım başıma. Yani işim zaten yoktu, ama okuldan falan da atılmadım. Sevdiğim bir kişi de zarar görmedi. Zaten benim cezamı benim çekmem gerek, başka bir masum niye zara görsünki.

Peki kimmiş bu zam alan, sevdiği zarar gören, yapamayacak duruma düşen. Kim diyor bunları. Rüyasında bu olayı gören kimdir, vallahi ben değil. Ben diyen varsa, bir iletişime geçsin benle, kendisine soracak birşeylerim var.

Neyse, şimdi buraya koydum, bakalım zam yapan değilde bir yerden para veya iş falan veren olacak mı? Merakla bekliyorum.

Şimdi bu e-postayı bana gönderenlerin ve alıcıların e-posta adreslerini buraya yazsam hepsi bana kızacaktır ama bilinçsizce gönderdikleri bu e-postalar ile sadece adres toplayıcıları zengin ettiklerini bilmeyerek kendileri bu tür e-postaları göndermekte mahzur görmüyorlar.

2 Yorum

 • Yazan: ferdem, 23 Ekim 2008 @ 12:09 pm

  Böyle bir yalan uydurabilen kişi her kimse hakikaten zekiymiş, Türk insanının en büyük zaafını kullanıyor. Fakat dindar bir kişi olmadığı açık, müslüman olduğundan da şüpheliyim. Görmediği bir rüyayı görmüş gibi anlatan kişiler hakkında Peygamberimizin birçok hadisi bulunuyor. Bu hadislerden çıkan yorum şu şekilde: “Peygamberimizin söylemediği bir sözü ona izafe etmek en büyük günahlardan olup bu kimse dinde sapıklık ortaya çıkarmayı istemiş olur. Yani eldeki mevcut Kur’an ve sünnetle yetinmeyerek onlara ilavede bulunmayı istemiş olacağından bu da en büyük günahlardan ve cehennemlik olmayı gerektiren işlerdendir.” Kaynak: Abdullah Parlıyan, Açıklamalı Tam Riyazu’s-Salihin Tercümesi: Sayfa 261-262

  Fakat asıl suç, dini konulardaki cahilliğimizden dolayı(nüfus kağıdı müslümanlığı) içinde Allah, Peygamber kelimesi geçen her konuyu hemen doğru kabul edip, araştırmayan, mantık süzgecinden bile geçirmeyen biz üşengeç müslümanlarda.

 • Yazan: FeRHaD, 23 Ekim 2008 @ 11:07 pm

  Bu e-postayı ilk piyasaya süren gerçekten bu rüyayı görerek mi bunu yaptı yoksa gerçekten bunu kendi mi uydurdu bilemeyiz, zaten bu konuda bilmeden yorum yapmak da günahtır ama bu tür rastladığı her şeye inanan halkımızda daha büyük suç var. Tek bu e-posta değil, bu tür İnternet ortamında dolaşan birçok e-posta var ve hepsine halkımız inanıyor.
  Ben de böyle birşey yapmayı düşünüyorum. Dikkat çekici bir konu bulup bunu biraz ballandırarak ve acındırarak anlatıp bir e-posta ile birkaç kişiye gönderdim mi tamamdır. Bir süre sonra e-postanın kaç kişiye gönderildiği, kaçkişinin bunu okuduğu ve tekrar yönlendirdiği ortaya çıkar. D: Hımm, evet, bunu bir ara gerçekten yapmalıyım. 😀
  Yorumunun şu kısmı çok hoşuma gitti; NÜFUS KAĞIDI MÜSLÜMANLIĞI. Gerçekten de çoğumuz böyleyiz. Müslüman olduğumuza tek kanıt o nüfus kağıtlarımızda yazan Müslüman kelimesi. Üstelik bu yetmiyor gibi çoğumuz da biz Müslüman’ız deyip, doğrusunu bilmeden İslam hakkında yorumlar yapıyoruz, şu şöyledir, yok bu böyledir diye. Halbuki bunların hepsi günah, hepsi İslam kurallarının kişinin keyfine göre yorumlanmış biçimi, belki de kendini işlediği günahın bilincinden uzak tutabilmek için, yok ben günah işlemedim diyerek içini rahatlatmak için. Biraz düşünmek gerek, bir dahaki sefere Müslüman’ım demeden önce.
  Hatta cemaat yurdunda gördüğüm çoğu kişi de bundan farksız. Bütün din onlara göre namazdan ibaret, sevgi, saygı, dürüstlük, tutumluluk yok onlar için.

Bu yazıya bağlantılar

Bu yazıdaki yorumlar için RSS beslemesi. Geri izleme URI

Yorum yaz