Bu Yazıyı Okuyun; Dünya’nın En Çok Okunan Blog Yazısı

____________________________________________________________________

Bu yazıyı değil, biraz aşağıda vermiş olduğum bağlantıdaki yazıyı okuyun. Tabi bağlantıyı görmek için bu yazıyı da biraz okumalısınız. 😀 Neyse fazla saçmalamayayım. 😀

Ali’nin sitesinde En çok okunan blog yazısı başlığını gördüm. Hussoloji’nin Dünyanın En Çok Okunan Blog Yazısı! yazısına bağlantı veriyordu. Yazıları biraz inceledim, hoş ama boş bir şey yapılmaya çalışılıyor. Boş derken kimseye birşey kazandıracak birşey değil sadece meraktan ve el birliği ile birşey yapabilme heyecanından belki.

Hussoloji, Dünyanın En Çok Okunan Blog Yazısı! yazısının dünyanın en çok okunan blog yazılarından biri olması için çalışıyor. Hedef yazının yayınlandığı tarihten bir yıl sorna yazının 100.000 kişi tarafından okunmasını sağlamak, uzun vade hedefi ise 1 milyon okuyucu.

Boş dememin bir sebebi de yazıda okuyacak pek birşeyin olmaması. Sadece bu yazının yayınlanma sebebi ile ilgili kısa bir açıklama ve hedefler ve yardım isteği yer alıyor. Bu sebeple korkmanıza gerek yok, size toplumsal konulardan bahseden toplumsal mesajlar veren bir yazı okutmayacağız. Sadece sayfaya girip biraz bakınmanız yeterli.

Bu arada fikir Dünya’nın en çok okunan blog yazısının merak edilmesinden ortaya çıkmış. Bu yazı hangisidir hiçbir fikrim yok ama tahmin edebiliyorum ki yazıda okumay gerçekten değecek hiçbir şey yoktur. Büyük ihtimalle ünlü bir kadının frikiklerinden veya fotoğraflarından oluşan bir blog yazısıdır.

Hala Dünya’nın en çok okunan blog yazısını okumadıysanız buradan okuyabilirsiniz: Dünya’nın En Çok Okunan Blog Yazısı.

Bu arada Hussoloji bu yazıdan trafik vs. hiçbir beklentisinin olmadığını belirtmiş ama iyi bir destek görürse yazının Google PR değerinin çok iyi olacağı kesin, benim takip edeceğim bir konu da bu olacak.

Az önce daha ilginç bir konuda arama fark ettim. İstatistiklerimde yakaladığım ziyaretçim Google’da kızların hosuna giden blog yazıları‘nı arıyordu. Bakalım böyle bir yazıyı yazıp, kızlara okutmaya vs. kalkan blogcu olucak mı. 😀 Olursa desteklerim, yazımın başlığı Kız İseniz Okuyun ( Sadece Bakireler ). 😀