Erkekler ne yalan söylerse söylesin mutlaka onurlu bir nedeni varmış

____________________________________________________________________

Bir erkek yalan söylediğinde her zaman onurlu ve gerekli bir nedeni varmış. Bununla ilgili de şöyle ilginç bir fıkra var.

Bir gün, oduncunun teki nehrin hemen üzerinde, bir ağacın dallarını keserken, kazara baltasını suya düşürür. Kederinden ağlamaya başlayan oduncunun haline üzülen Tanrı aşağı iner ve ‘Niye ağlıyorsun?’ diye sorar. Oduncu durumu anlatır ve baltası olmazsa aç kalacağını söyler. Tanrı hemen suya dalar ve dipten altın bir balta çıkarır.

‘Bu mu senin baltan?’ diye sorar tanrı.

Oduncu ‘Hayır’ diye cevap verir.

Tanrı tekrar suya dalar ve bu sefer dipten gümüş bir balta çıkarır.

‘Bu mu senin baltan?’ diye sorar tanrı.

Oduncu ‘Hayır’ diye cevap verir yeniden.

Tanrı tekrar suya dalar ve bu sefer demir bir balta ile çıkar ‘Bu mu senin baltan?’
Oduncu sevinçle, ‘Evet’ der.

Tanrı adamın dürüstlüğünden memnun olur ve üç baltayı da ona verir. Oduncu baltalarını alır ve mutlulukla evine döner.

Aradan zaman geçer bir gün oduncu karısı ile birlikte nehir kenarında yürürken, karısının ay! ağı takılır ve suya düşer. Baltacı üzüntü ile karsının ardından ağlamaya başlar.

Tanrı yeniden görünür ve oduncuya sorar, ‘Niye ağlıyorsun?’

‘Tanrım lütfen yardım et bana, karım suya düştü!’diye yakarır oduncu. Tanrı suya dalar ve yukarıya Jennifer Lopez ile çıkar. Bu mu senin karın?’ diye sorar. ‘Evet,’ diye bağırır adam.

Tanrı adamın yalan söylemesine çok kızar. Oduncu hemen açıklamaya çalışır, ‘Tanrım lütfen beni affet, beni yanlış anladın. İşin gerçeği eğer sana Jennifer Lopez için hayır demiş olsaydım, bu sefer Catherine Zeta-Jones ile gelecektin. Gene hayır deseydim karımı getirecektin ve ben bu sefer evet dediğimde üçünü de bana verecektin. Ama tanrım ben fakir bir adamamım ve üç kadını birden bakmam mümkün değil. İşte bu yüzden ilk seferinde evet dedim.’

Hikayenin özü: Erkekler ne zaman yalan söyleseler mutlaka gerekli ve onurlu bir nedeni vardır.
Palavra, adam orada bal gibi de haklı. 🙂 Kadın orada kadınlığını yeterince yapmış olsa herhalde adam karısını yenilemek istemezdi. 😀 Ha bir de ben hiç nedeni olmadan yalan söyleyen bir kadın da görmedim, yazıyı yazan eğlenceli birşey yazmış ama sanırım kadın ki kadınlardan yana olmuş, tarafsız olamamış.

Yorum yok

Henüz bir yorum yok.

Bu yazıdaki yorumlar için RSS beslemesi. Geri izleme URI

Yorum yaz