Etiketli yazılar: Erkekler

Tekno gençlik

Günümüz gençlerine uzaktan baktığımızda teknolojiyi yaşayan bir kuşak görüyor olsak da, bu aşırı bireyselciliğin yönünün kişiyi nereye götürdüğü ve sanal özgürlüklerinde ne yaptıkları ya da ne yaptırıldıkları ve bunların geleceğe etkileri ve gelecekteki sonuçları da düşünülmeli.

Devamını oku »

Kadınları tiksindiren şeyler

Aşağıdaki şeyler kadınları tiskindiriyormuş, yani tiksindiriyormuş. Tiksindirme garantisi var yani, ama tıskırtma garantisi yok. 🙂 Devamını oku »

Bazı yamyamlık faliyetleri

Yaşamış bazı yamyam kişileri ve yaşanmış yamyam olayları. Dünya’da herkes vejetaryen olsa hiç yamyam olmaz mıydı?

Alfred Packer
Amerikalı altın arayıcısı Packer yamyamlıktan yargılanıp mahkum oldu. Şubat 1874’te Colorado dağlarına 5 kişiyle birlikte altın aramaya gitti. İki yıl sonra tek başına döndü. Devamını oku »

Türk seri katiller

Türkiye’de cinayetler işlemiş bazı seri katiller… Devamını oku »

100 yıl sonra evlilik kavramı olur mu?

Şu an evlilik kavramını ve evlilik müessesesini yaşadığımız, tanık olduğumuz ya da haberini duyduğumuz olaylarla ölüyor vaziyette görmekteyim.  Hani boşanma istatistiklerini biraz araştıran neden böyle düşündüğümü kolayca anlayabilir. Devamını oku »

Sevgiliye en iyi hediye

Sevgilisine ne hediye alacağına karar vermek pek çok kişi için sebep olduğu beyin fırtınasından dolayı beyinsizlik durumuna sebep olabiliyor. Halbuki verilebilecek en iyi hediye hiç de o kadar beyin yoran bir şey değilmiş meğer… Emin olun sevgiliniz bunu gördükten sonra, yeni bir sevgili bulana kadar oldukça eğlenceli bir zaman geçireceksiniz. 😀
Devamını oku »

Kadınlar gününüz kutlu olsun – 3: Kadınların ölmeden önce yapması gereken 100 şey

Ağ’da dolaşırken ilginç bir görüntüye rastladım. Üzerinde kadınların ölmeden önce yapması gereken 100 şey yazıyordu. Devamını oku »

Sevgilinizin kalbine giden yol Hepsiburada’da

Hepsiburada.com, Facebook sayfasında çeşitli Sevgililer Günü yarışmaları düzenliyor. Bunlardan biri de Perşembe günü, yani yarın saat 20.00’da Facebook üzerinde Hepsiburada sayfasında yapılacak. Hediye ise tektaş pırlanta yüzük. 🙂 Devamını oku »

Moda saçmalığı

Burada genel anlamda moda kavramından ziyade kıyafetlerle ilgili moda kavramından bahsedeceğim. Burası Vikipedi’den bir alıntı:

Moda, kelime anlamıyla toplumun tüketim trendleri belirleyen tüketim anlayışı olarak tanımlanılmaktadır. Moda bununla beraber, İtalyanca’da değişiklik gereksinimi veya süslenme özentisiyle toplum yaşamına giren geçici yenilik olarak geçmektedir. Modanın bir diğer anlamı da, belirli bir süre etkin olan toplumsal beğeni, bir şeye karşı gösterilen aşırı düşkünlüktür.

Moda tanımında toplumun tüketim trendlerini belirleyen tüketim anlayışı diyor. Yani insanları sen şunu sen bunu giy şeklinde yönlendiriyor. Süslenme özentisi kısmı da var ama aslında bu tanımdaki durumdan çok daha farklı olabilecek bir şey. Toplumsal beğeni kısmı ise ayrı bir anlaşılmazlık benim için. Devamını oku »

Kadınlar Gününüz kutlu olsun

Biliyorum, her yıl aynı yazıyı koyuyorum, tasarruflu oluyor böyle… 🙂

Bir Kadınlar Günü daha, buradan bütün kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Devamını oku »