Sitenize Link Veren Sitelerin PR Değerini Öğrenin

____________________________________________________________________

İnternet’te bir çok site ile amaçlı link değişimleri vs. yapıyorsunuz, birçok site de sizin haberiniz olmadan size link veriyor. Tabi doğal olarak sitenize link veren sitelerin veya sayfaların Google değerlerini merak ediyorsunuz. Bunun için eğer siteleri biliyorsanız hepsini Google Toolbar eklentili Internet Exploder veya gibi tarayıcılarla dolaşır veya PRChecker gibi sitelerden teker teker sitelerin PR değerlerini incelersiniz. Ziyaretçi istatistiklerimi incelerken referans sayfalardan biri oldukça ilgimi çekti. Bu uygulama ile sitenize link veren en yüksek PR değerine sahip ilk 10 sitenin PR değerini birarada görebiliyorsunuz.

Bu uygulama Macarca bir sitede ve doğrudan uygulamanın giriş sayfasına bir bağlantı bulamadım. Bu sebeple de uygulamanın sonuç sayfasının adresini vereceğim. Bu adresin sonuna sadece kendi site adresinizi ekleyerek sitenize link veren PR değerli sayfaların PR değerlerini görebilirsiniz. Bu adres:

http://www.camelpark.hu/prtools/pr_predict.php?les=[buraya site adresinizi girin aşağıdaki gibi]

http://www.camelpark.hu/prtools/pr_predict.php?les=www.f-blog.info

Adresi tarayıcınızın adres satırına girdikten sonra site adresinizi de girin ve sayfayı açın.

Site ayrıca kendi sitenizin PR değerini, sitenize verilen link sayısını ve PR değerinizi tam olarak 3.98 şeklinde veriyor. Anladığım kadarıyla değişen PR değerlerini de gösterebiliyor, çünkü dünkü değerim farklı idi.