Turkcell yeni faturalı SMS paketleri

____________________________________________________________________

TurkcellTurkcell’in HazırKart’lı GençTarife için 10 TL olan HER YONE 5000 SMS paketi benim için en kral SMS paketidir, ya da öyleydi. Faturalı kullanıcılar için ise 23 TL gibi bir ücrette kazık bir SMS paketi vardı. Gerçi hala var da. Hazır Kart’lılara sunduğunuz avantajın birazını da faturalılara sunun şeklindeki forum baskılarından dolayı sanırım, faturalı SMS paketlerini gözden geçirmiş. Yeni durumlar şöyle.

Mini SMS Paketi – içi her yöne 30 SMS – 3 TL
Küçük SMS Paketi – içi her yöne 250 SMS – 5 TL
Büyük SMS Paketi – içi ’lilerle 2500 SMS + içi diğer yönlere 250 SMS – 9 TL
Mega SMS Paketi – içi ’lilerle 10,000 SMS + yurt içi diğer yönlere 3000 SMS – 23 TL
Almak istediğiniz paket için MINI SMS, KUCUK SMS, BUYUK SMS, veya MEGA SMS yazıp 2222’ye ücretsiz kısa mesaj göndererek alabiliyorsunuz. Bu tarifelerle ilgili bilgi şurada var.

Ayrıca Kamu ve yeni GençTarife’lilere de şöyle bir güzellik var.
Kamu SMS Paketi – Yurt içi her yöne 1000 SMS – 5 TL
Genç SMS Paketi – Yurt içi her yöne 5000 SMS – 5 TL

resmen faturalı kullanıcılarına SMS konusunda bir çağ atlamış diyebiliriz. Benim 5000 SMS paketini de 5 TL’den alıyor ama yeni GencTarife’liler ve Kamu’lular. 🙂

Ha diğer alternatif operatörleri düşünürsek bu SMS paketleri yine çok bir şey değil ama, Turkcell’in kendi içinde bir çığır diyebiliriz.

Ben de diyorum şimdi, cayma bedelli bir faturalıya geçsem. Yeni GençTarife’ye geçsem, ayda 6 – 7 TL gibi bir ücrete 100 dakika her yöne konuşma ve 5000 SMS alsam, olur aslında da, uğraşmak lazım. 😀 Ha tabi bizim SMS paketinde de günlük SMS gönderim 167 ile sınırlanmış. Daha fazla gönderirsek kendi tarifemizden yani kazık fiyata SMS göndereceğiz. Vodafone’dan öğrendi bu sınır olayını bu.