Yasaklar yatırımları da engelliyormuş

____________________________________________________________________

Sayın yetkililerimiz bu internet yasaklarına çözüm bulacaklarına ortalığı filtre muhabbeti ile kızıştıradursunlar, Türkiye’ye kurumsal açıdan da zarar verdiklerini hiç düşünmüyorlar. Nasıl oluyor bu? Türkiye’de altyapı yatırımı yapmak isteyen firmaları yasaklarla korkutuyorlar. Adamlar ben burada veri merkezi kuracağım ama, ya erişim yasaklanır da yatırım bende patlar ise diyor.

Konuyla ilgili İnternet yasakları yatırımı kesiyor başlıklı bir yazıya rastladım. Google ve TeliaSonera’nın yasaklardan endişe edip veri merkezi vs. yatırımlarını Sofya ve Dubai gibi alternatif yerlere yapmayı planladıkları yazıyor.

Telekom operatörlerimiz yurtdışındaki içeriği yurtiçine çekmek için uğraşa dursunlar, bizimkiler elde var olanı da yurtdışına çıkarmaya çalışıyor. Hani Amerikan köpeği diye dalga geçiliyorya, burası cidden öyle bir his veriyor. Madem internetin engellenecek, alacaksın Amerika’dan VPS bakacaksın keyfine değil mi?..

Yine yaptık oldu diyecekler ama, daha da yapacağız diyecekler. Bu yasaklarla uygun şekilde baş edemeyen tüm kurumlar derhal kaldırılmalıdır. Yapılan insan hakkı ihlalleri bitmelidir artık.

Zaten dandik internet bağlantıları ile sürünüyoruz, ve bunlara bir ton para ödüyoruz. Durumu daha da kötüleştirmeye çalışmayın…

Yorum yok

Henüz bir yorum yok.

Bu yazıdaki yorumlar için RSS beslemesi. Geri izleme URI

Yorum yaz