Güler Sabancı’yı Birlikte İkna Edelim

____________________________________________________________________

’den bir geldi. Konusu Güler Sabancı’nın nükleer enerjiye karşı olmaya ikna edilmesi. Gelen e-posta aynen şöyle:

GÜLER SABANCI’YI BİRLİKTE İKNA EDELİM!

Merhaba,

Sabancı Holding Akkuyu’da yapılması planlanan nükleer santral için 24 Eylül’deki ihaleye teklif vereceğini açıkladığından bu yana, için çok önemli olan bu şirketi aldıkları yanlış karardan vazgeçirmek için uğraşıyoruz.

Şirketin yönetim binası olan Sabancı Kuleleri’nde yaptığımız eylem şirkete ilk mesajımızı verdi. Şimdi sıra ikinci adımda: Güler Sabancı’yı ikna etmek için sibereylem başlatıyoruz. Çünkü bizce her başarılı yöneticinin tavsiyeye ihtiyacı olabilir. Güler Sabancı’ya mektup göndererek lütfen siz de tavsiyenizi iletin.

Güler Sabancıyı İkna Etmemize Yardımcı Olun, Sanal Eyleme Katılın.

Güler Sabancı'yı İkna Etmemize Yardımcı Olun, Sanal Eyleme Katılın.

Sabancı Holding gibi çok iyi yönetilen bir şirketin ülkemize dünyanın en tehlikeli enerjisini ve kaçınılmaz olarak radyoaktif atıkları sokmak için istekli olması bizi üzüyor. Biz Sabancı Holding’e tehlikeli ve kirli nükleer enerjiyi değil, hem Türkiye hem de kendileri için daha karlı olduğunu bildiğimiz güneşi yakıştırıyoruz. Ve Güler Sabancı gibi başarılı bir yöneticinin de bu tehlikeyi önceden farkederek bizi şaşırtmayacağını umut ediyoruz.

Güler Sabancı’ya mektup göndermek için tıklayın.

Sevgiler

Greenpeace Akdeniz ekibi

İlgili Linkler:
Enerji kampanyamız ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın!
Enerji (D)evrimine katılmak için tıklayın!

Bizim burada yapmamız gereken sayfasındaki kısa formu doldurarak göndermek. Bu arada zaten formun büyük kısmı doldurulmuş oluyor, sizin yapacağınız sadece isim ve e-posta adresinizi yazıp dilerseniz aşağıdaki ikna yazısına kendinizden birşeyler eklemek. Daha sonra bu yazıyı gönderdiğinizde e-posta adresinize bir onay bağlantısı gönderiliyor, bu bağlantıya tıkladıktan sonra da postanızın ön izlemesinde Kime kısmında belirtilen şahıslara bu e-posta gönderiliyor. Gelin bir de pu postada yazanlara bakalım:

Sayın Güler Sabancı,

Nükleer santraller, yaydıkları radyoaktiviteyle, yüz binlerce yıl doğayı tehdit eden radyoaktif atıklarıyla, hiçbir zaman önlenemeyen kaza riskleriyle, yapım ve söküm maliyetleriyle Türkiye’nin enerji ihtiyacının gerçek çözümü değildir. Hem unutmayın kimse güneş yansımalarından kitle imha silahları yapmaz.

Nükleer endüstrisi bugüne kadar vaat ettiği hiçbir şeyi yerine getirmediği gibi, varlığını sürdürebilmek için hükümetlerden her geçen gün daha da fazlasını istemekte, alım garantileri ve teşviklerle vergi sahiplerinin sırtına büyük bir yük getirmektedir.

Çevre sorumluluğuna ve Türkiye’nin çıkarlarına büyük önem verdiğini söyleyen Sabancı Holding gelecekte kirli ve pahalı nükleer santraller ve olası çevre felaketleriyle hatırlanmak istemiyorsa 24 Eylül’de yapılacak olan Nükleer Santral İhalesi’ne katılmayarak, ülkemizin geleceğinin gerçek çözümü olan temiz enerjilere yatırım yapmalı ve pek çok çevreye örnek olmalıdır.

Bu e-posta durumu anlatmak için gayet yeterli ancak çevreye verilecek zararlardan ve kaza ihtimalinden zaten haberdar olan Sabancı Holding yönetiminin ne karar vereceği belli olmaz. Bakalım bu e-postaları önemseyip nükleer enerjiden elini çekip güneş enerjisine geçecek mi yoksa nükleer yolunda devam edeccek mi? Greenpeace bu şekilde birçok şey başardı ama bakalım bu işin sonu ne olacak, merak ediyorum.