Oturumu kaydet

____________________________________________________________________

Dedemlerle sabah saat 11:00 gibi seçime oy kullanmaya gideceğimizi kararlaştırmıştık, saat 11 gibi çağrı atacaklar de hazırlanıp çıkacaktım. Saat 10:45 gibi çağrı attılar, tabi ben de uykumun sanırım en tatlı yerindeydim. Bu çağrı beni öyle bir bozdu ki sormayın. Yataktan üfleye püfleye doğrulup ayağa kalktım. O anda sadece yatıp uyumak istiyordum ama anlaşmıştık bir kere. Oy kullanma işlemi sonrası da uyuyamayacağımı biliyordum, ama uyku o kadar tatlı idi ki, sorsalar o an pek fazla şeyi verebilirdim uyumak için. Ne yapayım şimdi diye düşündüm, birden aklıma geldi, ilk kullanmaya başladığımda çok da gerekli görmediğim oturum kaydetme özelliği. 🙂

O özellik o esnada açık olan pencereleri siteleri vs. kaydediyor ve daha sonra istediğiniz bir zamanda tekrar açabiliyorsunuz. Benim de uykulu kafama ilk gelen bu oldu, önümde butonlar belirdi falan. Sanki bir penceresi vardı önümde, Dosya > Oturum > Bu oturumu kaydet… yolundan gidip oturumumu “yarım kalan uyku” ismiyle kaydedecektim, tabi hayat oturumumu. 🙂 Daha sonra da oyumu kullanıp gelince Dosya > Oturum > Oturumları yönet… yolundan “yarım kalan uyku” oturumumu tekrar açacaktım. Tabi bu şekilde olmadı, öyle butonlar falan yoktu, tek olan uykum nedeniyle hala hayal dünyasında yaşamamın etkisiyle aklımdan birkaç düşüncenin geçmesiydi.

Opera oturumu kaydet

oturumu kaydet

Hayatın ne kadar basit olduğu geldi aklıma, bir oturumu kaydet seçeneği bile yoktu. Sanırım bu şu an 7’de bile vardır, ama hayatta yok işte. Ne zamandır Opera’da alışmıştım, bilgisayar kapalı iken bile ilk aklıma o geliyor. Hayata da lazımdı böyle bir özellik. Küçüklüğümden beri en tatlı uykularım böyle bölünmüştür, hele o okul günleri, yıllarca bölündü bu şekilde uykum. Bir de öğretmen olursam ömrümün sonuna kadar da devam edecek bölünmeye, bana bir oturum kaydetme hakkı lazım yani. 🙂 Neyse ileride olur dedim ve giyinip gittim. Ama ileride nasıl olacak ki diye de aklıma takıldı. O an gerçekten nasılsa ileride olur de kullanırım diye bir düşüncem oldu. Kafayı biraz toparlayınca ne saçma şeymiş lan diye geldi aklıma. Bu hayat oturumunu kaydetme olayı sadece beni değil herkesi etkileyen bir şey olurdu çünkü, herkes tonla oturum kaydetse!

Beynim bu yönde düşünmeye gidiyor ama saçma bir şey olduğunu biliyorum işte. Belki de çözüm erken yatıp böyle durumlara imkan vermemekte.