WordPress’e Facebook Beğen ya da Like butonu
____________________________________________________________________Facebook uzun süre önce harici sitelerde kullanılabilecek Beğen butonlarını yayınlamıştı. Sonunda boşta iken koyayım şunu gitsin dedim.
Yapacağınız şey WordPress blogunuzun temasında Single.php dosyasının uygun bir kısmına aşağıdaki kodu eklemek:<iframe src="http://www.facebook.com/plugins/like.php?href=<?php echo urlencode(get_permalink($post->ID)); ?>&layout=standard&show_faces=false&width=450&action=like&colorscheme=light" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" style="border:none; overflow:hidden; width:450px; height:60px"></iframe>
Bundan sonra sayfanızda bir Beğen butonu görünecek ve tıkladığınızda Facebook oturumunuz açık ise duvarınızda görünecek.
Ayrıca show_faces=false kısmını show_faces=true yaparsanız Facebook profil resimleri de butonun yanında görünüyor.
Ayrıca action=like
kısmını action=recommend
yaparsanız sayfa beğenilmiyor tavsiye ediliyor.