ConnectIQ oyunu Nu Pogodi

____________________________________________________________________

Çocukluğumda Nu Pogodi adında Bulgaristan’dan alma bir LCD oyunum vardı. Güzel bir oyundu. Oyunu IQ platformuna getirip yeniden hayata döndürmeyi düşündüm.

ConnectIQ Nu Pogodi

İlk olarak bir İngilizce öğretmeni ve bilgisayar geekiyim, bilgisayar programcısı ya da mühendisi falan değilim. Oyunu gerçek bir cihazda henüz kendim test etmedim. Dolar uçtukça da edemeyeceğim gibi. 😀 Yorum yazarken bunları aklınızda bulundurun. 🙂

Oynanış. Volk adında bir kurdun etrafında dört tavuk var ve amaç kurdu yumurtlayan tavukların yumurtalarının geldiği yönlere yönlendirmek. Dört hakkınız var, sonra bitiyor. İlk başta tek tavuk yumurtlarken, sonra ortalık karışıyor. 😀

Vivoactive, ve 3 üzerinde çalışması için hazırladım. Ancak Fenix 3’ün tuşları ile ne kadar kullanışlı olur bir şey diyemeyeceğim.

ve Vivoactive’de ise tavukların üzerine dokunarak kurdu yönlendirebiliyorsunuz. Parmak basışı yanlış okunabildiği için ekranın köşelerine dokunmak daha doğru olur.

Performans ve oyunda karşılaştığınız sorunlar hakkında yorumlarınızı yazın. Yüksek skorlarınızı da tabii ki…

V1.1 – Birkaç böcek ve animasyon öldürüldü. Çok fazla zamanlayıcı hatası giderildi. Yeni başlatırken ortaya çıkan hatalar giderildi. Bazı nesneler kaldırılarak bellek kullanımı 1 KB azaltıldı. İşlemcideki nesne yükü azaltıldı.

V1.2 – Artık 250’den fazla yumurta toplayabilirsiniz. Zorunlu ConnectIQ SDK 1.4 güncellemesi.

ConnectIQ Store Nu Pogodi