Özlü Sözler v1.0

____________________________________________________________________

Bir süredir ufak bir mobil uygulama üzerinde çalışıyordum, daha doğrusu çalışmaya çalışıyordum. 🙂 Özlü sözlere vs. böyle biraz merakım vardır, biraz diyorum, çünkü bir süre sonra unutuyorum. 🙂 Unutmamak için de liste falan yapıyordum, hatta blogun yan menüde bile bir rastgele özlü söz çekeci var. de onun veri tabanını alıp birkaç satır da kod yazıp bir uygulaması olarak hazırladım.

Aslında uygulama daha Şubat ayında hazırdı da, sadece benim işime yarayacak halde, ufak tefek hatalar vs… Şimdi işte biraz derleyip toplayıp yayınlayayım dedim.

Özlü Sözler v1.0.

Özlü Sözler

Özlü Sözler

Uygulamanın adı Özlü Sözler ve sürüm nosu da v1.0. Bu demek oluyor ki, gelecek sürümleri de olacak. 🙂 Uygulamada 1120 kadar özlü söz, güzel söz, alıntı, söylenmiş gaflar vs. var. Bu sözler içinde arama yapabilirsiniz.

Rastgele” komutu size devamlı olarak farklı bir söz çekip getirecek. (Arka arkaya aynı söz de gelebilir, imkansız değil.) 1120 kelime içinde kontrol yapılmadığından kısa sorgularda aynı sözleri görmeniz normaldir.
Arama yapmak için Arama başlıklı kutucuğa bir kelime girip “Bul…” komutu verin, bu girdiğiniz verinin içinde geçtiği tüm sözler size sıralanacak.
Bu komuttan sonra “Kaydet” komutu verirseniz bu söz kaydedilecek ve buna “Kayıtlar” komutu ile tekrar ulaşabileceksiniz.
Bilgi kısmında da bu tür notlar ve sistem bilgileri var işte. Bir hata bildirirseniz sistem bilgilerinizi de bildirebilirsiniz.

Sistem gereksinimleri:
MIDP 1.0, CLDC 1.0. Her zamanki gibi ilk sürüm en düşük gereksinimlerde.
Uygulama kurulumu için 100 KB boş hafıza. 500 KB kadar Java belleği ki daha azı da yeterlidir. (512 KB emülatörde geliştirildi.) Uygulama boyutu 85 KB kadar, bir KB kadar da RMS verisi yazabilir.

İndirme:
Özlü Sözler v1.0 (JAR dosyasıdır, esas program dosyasıdır.)

İndir “Özlü Sözler (JAR)” Ozlu_Sozler_v1.0.jar – 670 defa indirildi – 84 KB


Özlü Sözler JAD (Bu da kurulum için gerekli olabilecek JAD dosyasıdır.)

İndir “Asal_Sayilar (JAD)” Asal_Sayilar.jad – 32 defa indirildi – 450 B

Not: Uygulamaya son anda ciddi değişiklikler yaptığımdan hatalar olabilir, hemen bildirin lütfen. 🙂

Özlü Sözler

Özlü Sözler

Özlü Sözler

Özlü Sözler