Sevgili ya da nişanlınızla müzik grubu kurmayın

____________________________________________________________________

Aşağıdaki kısım Vikipedi‘den alıntılanmıştır:

1966 yılında bir müzik grubu kurmaya karar veren Björn Ulvaeus ve Benny Andersson, 1969 ilkbaharında ABBA’nın diğer yarısını oluşturacak olan Agnetha Fältskog ve Anni-Frid Lyngstad’in katılımı ile grubu tamamladılar ve üyelerinin adlarının ilk harflerinden oluşan ABBA adını aldılar.

Yukarısı bir zamanların dünyaca ünlü ve hala çok sayıda seveni bulunan müzik grubu ABBA’nın ortaya çıkış öyküsü.

Abba

Abba

Ben de bitiş öyküsünü yazayım. Evlenmeyi düşünen erkek ve kadın üyeler arasında problem çıkar, evlenseler bile tekrar boşanırlar, böylelikle problemler vs., araları soğur. Tekrar bir albüm için beraber olmaya niyetlenirler ama o da olmaz. Bundan sonra da bir daha yeni şarkı falan üretmezler, üretirler ama ABBA adı altında değil. 1992 (Abba Gold) ve 1993’te (More Abba Gold) eski şarkılarının en iyilerinden derleme albümler sürülür piyasaya.

2000 yılında tekrar biraraya gelmeleri için olan 1 milyar dolarlık teklifi reddederler!

Bu dediğim gibi öyle bir gruptur ki çok sayıda hayranı olmuş ve hala vardır. Hani 60’lar Beetles çağıdırya, 70’ler de belki onlarındı.  İki kez de Eurovision yarışması birincisi olmuşlardır ki ilki onlara ünlerini kazandıran da diyebileceğimiz 1974 Eurovision yarışması ve bu yarışmada söyledikleri Waterloo şarkısının 2004’te düzenlenen 50 yılın en iyi Eurovision şarkısı elemelerinde de birinci olması ile de ikinci kez ancak daha önemli bir şekilde Eurovision birincisi olmuşlardır. Ha grup da öyle bir inattır ki bu ikinci ve belki de Dünya’nın en iyi grubu olduklarını belgeleyen bu yarışmanın törenine bile katılmadılar.

Deyeceğim de o ya, gidip öyle bir ünlü Dünya grubu kurun, sonra eşinizle anlaşamadınız diye ayrılın. Yahu iş ile aşk hayatını birbirine karıştırmayacağınızı size hiç söyleyen olmadı mı yahu. O kadar hayrana hakaret değil mi lan bu!

Siz de buradan ders çıkarın ki müzik grubu falan kuracaksanız sevgilinizle ve nişanlınızla kurmayın bunu, yoksa hayranlarınıza yazık oluyor bak!

Hey ABBA, bu saçmaca hareketinizden dolayı size ceza olarak torrent ile indireceğim en iyi şarkılarınızı. Kusura bakmayın ama öyle harekete böyle tepki! 😀

2 Yorum

  • Yazan: E. Ali, 12 Aralık 2009 @ 3:02 pm

    Senin bu tavsiyenin bir benzerini (belki bunun tersi olabilecek bir öğüdü) şöyle duymuştum:
    “En sevdikleriniz ile ve akrabalarınızla aranızın açılmaması için sakın onlarla iş kurmayın, ticari faaliyetlere girmeyin.” deniyor.

  • Yazan: FeRHaD, 12 Aralık 2009 @ 11:59 pm

    Yok yok o da aynı manada, sadece benimkinin biraz farklı tarafından yaklaşmış. 🙂

Bu yazıya bağlantılar

Bu yazıdaki yorumlar için RSS beslemesi. Geri izleme URI

Yorum yaz