Yeni F-Blog Alexa sıralaması 346,371

____________________________________________________________________

7 Aralık’ta yazdığım Sitenizin Alexa Sıralamasını Yükseltmek yazımda artık Alexa araç çubuğu yüklü kullanmayacağımı ve bu sebeple Alexa sıralamamın düşmesini beklediğimi söylemiştim. Bugün 17 Aralık ve dediğim gibi Alexa sıralamam düştü.

10 gün önce Alexa sıralamam 236,574 idi. Bugün ise Alexa sıralamam 346,371. Buradan Alexa değişimimi görebilirsiniz. Tam 120 bin site fark atmışım kendime. Sadece benim blogumdaki trafiğim sıralamamı ne kadar etkiliyormuş. Daha önceden sıralamam 390 bin kadar iken Internet Explorer’a Alexa araç çubuğu yükleyip yaklaşık bir ay süreyle kullanmıştım. Bir aylık sürede sıralamam 236 bine kadar geldi ama 10 günlük kullanmamada da 346 bine geriledi.

Buradan sitenizin Alexa sıralamasını yüksek göstermek istiyorsanız Alexa araç çubuğu kullanmanın önemini anlayabilirsiniz. Bir aylık kullanım ile sıralamada 150 bin ilerlemek garanti. Tabi daha uzun süre kullandıkça daha da ilerleyecektir.

Şimdilik ile aram mükemmel ve Opera takımının da tarayıcıya Alexa eklemeye niyeti yok ve de olmayacak. 😀 Sırf hem Alexa olsun hem de hızlı olsun diye kullanmak istemiyorum. Bu sebeple bakalım sıralamam daha düşmeye ne kadar devam edecek.