Mim; WordPress’inizde Neler Var

____________________________________________________________________

Bu da Gürkan’ın başlattığı ve beni Mikro PC‘nin mimlediği bir mim. Mimin konusu WordPress’imizdeki eklentiler, yazılar, yorumlar ve günlük ziyaretçi sayıları. Başlayalım şimdi bunları açıklamaya:

Eklentiler: Blogumda kurulu 17 adet eklenti var ama hepsini kullanmıyorum. 17 eklentinin sadece 13 tanesini kullanıyorum. Bunlar; sitenize giren spam sunucularının bile kayıtlarını tutan Firestats, son yorumları temanızın istediğiniz bir yerinde gösteren Get Recent Comments, yazı yazıldığında ve yorum gönderildiğinde XML site haritasının yeniden oluşturulmasını sağlayan Google XML Sitemaps, Wolkanca‘nın hazırladığı bir metin dosyasındaki satırlardaki yazıları rastgele gösteren Rastgele Text, DMRY‘nin Sayfa Sayac, diğer sunuculara veri göndermesi engellenmiş olan barındırma hesabım sebebiyle kullandığım kral spam yorum yeme aracım Spam Karma 2, bir yazıya yapılan yorumları daha önceden yorum yapmış ziyaretçilere e-posta yoluyla bildiren ama benim sunucumda bildirip bildirmediğini bilmediğim Subscribe To Comments, Cep Ingilizce uygulamamın indirilme istatistiklerini tuttuğum WordPress Download Monitor, blogun cep telefonu ile açıldığında daha az veri göndererek çalışmasını sağlayan WordPress Mobile Edition, veri tabanı üzerinde kolayca optimizasyon yapabilmemi sağlayan WP-DBManager, blog istatistiklerini gösteren WP-Stats, çevrimiçi ziyaretçileri gösteren WP-UserOnline ve Yakuter’in temada belirlenen yerde veritabanına girilmiş rastgele sözler gösterilmesini sağlayan Yakuter Rastgele Sözler eklentileri.

Bunların dışında WP-Stats ve WP-User Online eklentileribe bağlı kullanmadığım Widgets eklentileri, Akismet ve Hello Dolly eklentileri de pasif olarak duruyor.

Blogumdaki toplam yazı sayısı: 251

Blogumdaki toplam yorum sayısı: 817 (bir tanesi ben bu yazıyı yazarken geldi) ve bunların 347 tanesi benim tarafımdan yazılmış. 😀

Günlük ziyaretçi sayısı: Tekil ziyaretçi sayısı blogun açık olduğu günlere bağlı olarak değişmekle birikte 😀 ortalama 100 – 150 – 200 … civarlarında dolaşıyor ve sayfa gösterim sayısı da 100 ve 1000 arasında değişiyor (Öğrenciler dönem ödevleri için sıkışınca yer yerinden oynuyor da 😀 ). En fazla çevrimiçi kullanıcı da yaklaşık bir yıl önce toplam 78 kişi burada bulunmuş ve hepsi de ödevlerle ilgili birkaç konuya yüklenmişler. Daha ayrıntılı bilgi için istatistikler sayfama bakılabilir. Ayrıca WordPress Aralık ortasından beri MySQL sunucusuna yaklaşık 2 milyon 440 bin sorgu göndermiş bu da benden ilaveydi. 😀

Soru: WordPress’te blog yazmaktan memnun musunuz?

Cevap: Evet, memnunum. Aslında belki salak bir şekilde ama memnunum. Salak bir şekilde dememin nedeni Wolkanca gibi ziyaretçi ve yazı sayısı çok olan blogların şu anda sunucu yükleri ile ilgili problemler çekmeleri. Benim blogumda bir süre önce aşırı işlemci kullanmı nedeniyle kapatılmıştı ve iki hafta öyle kalmıştı. Ancak neyseki sunucuyla, bakımıyla vs. uğraşmayı seviyorum, tecrübe oluyor hiç değilse. Bunun dışında eklentilerle istediğiniz fonksiyonelliği kazandırabilmeniz oldukça güzel.

Benim mime yanıtım bu kadar, ben de bu mimi Mavi Genc‘e ve Rzrarti‘ye gönderiyorum.

Yorum yok

Henüz bir yorum yok.

Bu yazıdaki yorumlar için RSS beslemesi. Geri izleme URI

Yorum yaz