Etiketli yazılar: Yurt

Sağlık açısından cep telefonları

Günümüzde neredeyse herkes cebinde en az bir tane cep telefonu taşıyor. Cep telefonlarının gelişen özelliklerinden değil ülkemizde herkesin “Ayranı yok içmeye, faytonla gider tuvalete.” hesabı kullanmasa da sahip olma veya ekonomik krizde hava atma hevesi nedeniyle bu aletlere pek merakı yüzünden, daha bir uygulama bile yüklemeden masaüstü bilgisayarı parasına aldığı telefonu eskimeden yenisini alanlar tanıyorum. Sözde akıllı telefon ama aklının en ufak bir zerresi bile kullanılmadan. Halbuki can dostu gibi taşıdığımız bu aletler aslında kuyumuzu kazıyor. Devamını oku »

Reyting Ölçümünü RTÜK Yapacak

Televizyonda izlediğimiz kanalların reyting ölçümünü farklı ülkelerde reyting ölçümü yapan bir özerk kurum değilde RTÜK yapacakmış. İktidarın medyayı ele geçirme çabası. Sebep de reyting ölçümlerinin sorunlu olduğu, doğru ve tarafsız olmadığı vs…

Devamını oku »

Eskişehir KYK Dumlupınar Yurdu Resimleri

Bir süredir dumlupınar yurdu resimleri ile ilgili aramalar ile Google’dan gelen ziyaretçiler sebebiyle elimde bulunan birkaç resmi buraya koymaya karar verdim. Fotoğrafların hepsi geçen yıl Aralık ayında çekilmiştir. Resimlerin üzerine tıklayarak orjinal boyda görebilirsiniz.
Devamını oku »

Başvurusuz Devlet Yurduna (KYK) Yerleşmek (İOLP Öğrencileri)

2008 – 2009 KYK Yurt başvuru sonuçları açıklanmış. Başvurunuzun kabul olup olmadığını YURT BAŞVURU SONUÇ SORGULAMA sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Başvuru sonucunuz olumsuz ve yedeklere kalmış olabilirsiniz. Bu durumda da yine KYK yurtlarına yerleşmeniz mümkün ama yedek sıranızın gelmesini beklemeniz gerekir.

Peki KYK yurtları için hiç başvurmamışsanız, bu yurtlarda kalamaz mısınız?
Devamını oku »

Fotoğraflar Negatif Bir Başka Güzel

Eskiden fotoğraf makinemizle çaktiğimiz fotoğrafların negatif filmelerine bakmayı severdim (her ne kadar filmi eskiteceğim için bizimkiler sevmese de). Bu aralar da telefonumun PhotoDJ yazılımıyla fotoğrafları negatif hale getirip duruyorum. Fotoğrafta her zaman gördüğünüz renklerden farklı bir şeyler görünce fotoğraf bir değişik oluyor. Örneğin mavi gökyüzü siyah bir renge bürünüyor. Siyah bir gece ise bembeyaz oluyor. Sanki gökyüzüne kar yağmış gibi. 😀 Kırmızı ve yeşilde oldukça güzel bir şekilde renk değiştiriyor. Geçen uygulama dersi okulumdan gelirken Porsuk çayının bir fotoğrafını çekmiştim, gerçi kalabalık nedeniyle istediğim konumdan çekemiştim ama yine de güzel bir fotoğraftı. Negatifi ise orjinalinden çok farklı bir fotoğraftı. Siyah gökyüzü beyaz ağaçlar ve sudaki yansımaları. Mavi korkuluklar ise turuncu bir renge bürünmüş. İlginç bir görüntü oldu. Şu aşağıdakini diyorum. Devamını oku »