İstatistikler

There are a total of 4 Kullanıcı online now: 0 Üye, 1 Misafir and 3 Bots.

Most users ever online were 335, on 18 Eylül 2023 @ 9:13 am

1 Misafir Online Now

#1 - Guest on 29 Şubat 2024 @ 5:33 am
F Tipi Blog - Made in Satisfaction » » 06.03.2016 Havruki’ye yürüyüş [url]

3 Bots Online Now

#1 - CCBot on 29 Şubat 2024 @ 5:35 am
F Tipi Blog - Made in Satisfaction » » İstatistikler [url]

#2 - Apple on 29 Şubat 2024 @ 5:33 am
F Tipi Blog - Made in Satisfaction » » Garmin Fenix 6X Pro Disassembly or Teardown whatever you say… [url]

#3 - NBot on 29 Şubat 2024 @ 5:32 am
F Tipi Blog - Made in Satisfaction » 2014 [url]

Comments Posted By alinin sitesi

Displaying 0 To 0 Of 0 Comments

Yeni Yıla Uyuyarak Girdim

Ben o anda fotoğraf çekmeye çalışıyordum. Havai fişeklerin fotoğraflarını çektim. hiçbiri iyi çıkmadı çünkü çok uzaktalardı. Ama işte tam o sırada, gece yarısı 2008in ilk saniyelerinde ben fotoğraf çekiyordum. Demek ki bütün yılım fotoğraf çekmekle geçecek! 🙂 İnanmıyorum tabi o başka.

» Posted By alinin sitesi On 1 Ocak 2008 @ 9:16 pm

Bu WordPress de fazla olmaya başladı. Kolay iş değil sürüm yükseltme işi. Ben zaten bilmiyorum.. 3.sü veya 4.sü çıkana kadar yükseltmeyle filan uğraşamam 🙂

» Posted By alinin sitesi On 1 Ocak 2008 @ 7:11 pm

Sınavlar, Sınavlar, Sınavlar…

Sınav stresi ayrıca zor bir şey. İyi çalışanlar kendine güvenenler bile o stresin dışında kalamıyor.
Ben üniversitede değil de özellikle lisedeyken derslere çok ilgisiz olduğumdan çok başarısız bir öğrenciydim. Sınav günleri benim hayatımın en kötü günleri olurdu. Sonraki yıllar, uzun yıllar boyunca o sınavlarda yaşadığım sıkıntı kâbus olarak zaman zaman rüyalarıma girdi. sınav kağıdına hiçbir şey yazamıyorum boş olarak teslim ediyorum. Her defasında korku ile uyandım rüyaymış diye sevindim şükrettim. Uzun yıllar devam etti. Çok kötü bir etkiydi. Allah düşmanıma vermesin desem abartmış olmam.
Sana büyük başarılar dilerim. Çalışan kazanır. Çalış kendine güven. İnşallah çalışmalarının karşılığını alacaksındır Allahın izniyle.

» Posted By alinin sitesi On 29 Aralık 2007 @ 7:44 am

Allah Aşkına Biraz Akıl Alın Ya 🙂

Bu dediklerin insanların Kuran üzerinde titizlikle çalışmalarına bağlı. Kuran ise insanlara kolay kolay rehber olamıyor. Bu rehber olabilmesinin sırrı Bakara Suresinin ikinci ayetinde yazılıdır: Yani önce Allahın varlığının her an bilincinde olup O’nun denetimi ve gözetimi altında olduğunu iyice idrak etmiş olarak Ona saygıda sevgide kusur etmemeye özen gösterenlere Kuran rehber olabiliyor. Bu hal yoksa kuranı ezbere bilmek veya her gün okumak bir işe yaramaz.

» Posted By alinin sitesi On 1 Ocak 2008 @ 7:40 pm

Cevaplar email olarak belirtiliyordu, anlaşılan son yorum yazdığımda o mail olayı şıkkındaki işaret kaldırmışım o yüzden bu cevaptan haberim olmamıştı. şimdi tekrar gelince buraya yorum yazdığımı hatırlayıp baktım.
Dediğine katılıyorum benim bakış açıma göre rejimi evirip çeviren iktidardaki siyasetçilerin her şeyi islama göre yanlış. Diğerleri onları islami diye nitelendirebilir. Bu onların islamı onlar gibi görmesinden kaynaklanıyor herhalde.
Geçenlerde bir arkadaş maille bir video dosyası göndermiş. bir tiyatro oyunundan sahneler vardı. islamı kullanan partilerdeki siyasilerin iç yüzlerini çok iyi dile getirmiş bir tiyatro eseri. oyunu kim yazmışsa çok yerinde gözlemlere dayanmış. Asıl amaçları kendi ceplerini doldurmak, kültür sıfır, insani değerlere duyarlılık sıfır olarak yansıtmışlar bu siyasileri.
Ama kim ne derse desin halkın içinde islama yöneliş git gide artan bir ivmeyle devam ediyor.
medyamızın batılılaşma çabaları boşa gidiyor. halkı aptal yerine koyuyor ama sadece kendilerini kandırıyorlar farkında değiller. halkımız genelde dostluklarla arkadaşlıklarla bir şeylere yönelebiliyor, medyanın çabaları boş. yazdığın gibi onların müslüman olduklarını iddia etme hareketleri tamamıyla mantıksız. uzun yıllar önce iki belçikalı turistle konuşuyordum. laf dinden açılınca müslüman olduğumu söyledim. o halde camiye gidiyorsun namaz kılıyorsun diye bir şeyler söylediler. ben hayır deyince çok şaşırmışlardı. “ama sen müslümanım dedin” diye hayretlerini dile getirdiler. bizce normal görünebilir ama, akılla mantıkla hele kuranla meseleyi ele alınca gerçek şudur ki müslümanlık müslümanlığın gerektirdiklerini yapmakla olur. hadi bu çok bilmiş medya mensupları benim gibi yapamıyorlar neyse, olabilir, ama bir de yapılması gerekenlerin çağ dışı ve gereksiz olduğuna inanıyorlarsa niçin müslümanım derler? Bu tutumları onların mert olmadıklarını gösteriyor. Başka söze gerek yok. Namertten aydın kişi olmaz. Yobaz kişi olur. Batılı medyamız namert ve yobazdır. Dobra dobra biz müslüman değiliz desinler o zaman mertlik göstermiş olurlar.

» Posted By alinin sitesi On 1 Ocak 2008 @ 7:04 pm

Cübbeli Ahmet Hoca
Dikkatle dinledim. “Bu videoyu” tamamen tarafsız bir bakış açısı ile dinleseniz, Kuran ile ölçseniz, sözlerinde bir yanlış yok. Özel hayatını bilemem. Doğru bilgi önemli. Kimden gelirse gelsin, bilgiye saygılı olmalı insan. İfade şekli hoşuma gitti. 🙂
Çok yıllar önce birkaç defa bu hocanın vaazlarına gitmiştim. aşırı kalabalık oluyordu. Yıllar sonra geçtiğimiz yaz aylarında bir arkadaş iki üç defa beni zorla onun vaazlarına götürdü. Her defasında yine aşırı kalabalıktı. Büyük çoğunluk çocuklar ve gençler. Çok seviliyor. İçerisi tıklım tıklım dolu. Metrekareye dört kişi düşüyor. Yaz sıcağında o eziyeti göze alıyorlardı sırf onu dinlemek için. Şimdi o arkadaştan kaçıyorum bir daha götürür kaçamam diye 🙂 Ama hocadan kaçış yok, burada da karşıma çıktı 🙂
Şimdi burada başka bir medya gerçeğimizi anlatayım ama kimseyi yermek veya övmek gibi bir derdim yok yanlış anlaşılmasın. tarafsızca ve saygılıca memleket meselelerinin sorgulanmasından yanayım:
Diyanet başkanlığından bağımsız yetişen bu tür hocalar çok seviliyor, vaazlarını en çok çocuklar ve gençler takip etmeye çalışıyor. Gidip baksanız hayret edersiniz. Medyamız ise bu gerçeği asla dile getirmiyor. Türkiyede büyük bir başkalaşım var. Hiçbir şey televizyon kanallarından görüldüğü gibi değil. Medyanın bu tavrı korkak deve kuşu hikayesinden farksız.
Son günlerde Fazıl Say konuşuluyor. Türkiye islamileşti diye Türkiyeyi terk edecekmiş. Kararına saygı duyuyorum. Eğer islami bir ülkede yaşamak istemiyorsa gitmeli. Bu onun hakkıdır. Ama vatanını ve halkını seven bir insan gitmeyip rejim ne olursa olsun halkını haksızlıklara hırsızlıklara adaletsizliklere karşı uyandırmak zorunda. islami gelişmeler yurdumuzda artık önü alınamaz boyutlara ulaştı. Bu engellenemese de en azından müslümanların müslümanca haksızlıklarla savaşmaları, uyumamaları sağlanmak için çalışılmalı.
Her neyse. Belki Fazıl Say bunun da imkansız olduğunu düşünüyordur. Ben de zanman zaman öyle düşünüyorum. En azından şimdiki insanlara bir şey anlatabilmek çok zor. Gelecek nesiller belki daha hür düşünebilen bireyler olabilirler ama şimdiki yetişmiş nesil büyük çoğunlukla kendi akıllarını kullanmayan, sadece telkinlerin etkisiyle hareket eden insanlar. Bir şey anlatabilmek, düşündürebilmek çok zor hatta imkansız.
Gidenlerin yolu açık olsun. Gidenlere de kalanlara da Allah akıl fikir versin.

» Posted By alinin sitesi On 29 Aralık 2007 @ 7:31 am

«« Back To Stats Page