Etiketli yazılar: Reklamcılık

Amerikan Rüyası (The Amerikan Dream) [#video] [#animasyon] [#belgesel]

Amerikan Rüyası tam olarak bir belgesel mi bilmem ama aktardığı bilgiler bakımından benim için bir belgesel. Animasyon film, Amerika’nın kapitalist para ve bankaların borçlandırmaya dayalı Amerikan rüyasının çalışma biçimi ile ilgili ilginç bilgiler aktarıyor. İzleyiniz lütfen.
Devamını oku »

Serebro – Gun [#video #klip]

Serebro denen grubun müzikal değer taşımayan, ama yüksek miktarda cinsel içerik barındıran bir video klipleri daha hayata gelmiş. Aslında sadece bu sayede dikkat çekip bir şeyler yapabiliyorlarya. Toplumun deformasyona uğrama merakını gidererek., reklam yani.
Devamını oku »

Geleneksel Turkcell Sahur İnternet Kampanyası

Kampanyanın gelenekselliği geçen sene de uygulanmış olmasından kaynaklanıyor, kampanya adında şu an için böyle bir şey yok. 🙂 Ramazan süresince gece 02.00 ile 06.00 arasında kullanılabilecek 250 MB internet veriyor Turkcell her gece. Devamını oku »

Turp Telekom

Turk Telekom, ülkemizin yegane ADSL altyapısı sahibi. ADSL hizmeti alan bütün müşterilerin servis sağlayıcısı ne olsa da bakır kablo altyapıları Turk Telekom’a ait. E tabi biraz da sorunlu kendileri. Bende de sorunlu bir süredir. Devamını oku »

Turkcell’liler 2011 yılında ne yaptı (İnfografik)

İnfografik kervanına Turkcell’de müşterilerinin 2011 aktiviteleri hakkında bilgi vererek katıldı. Bakalım cebe tonla para indiren Turkcell’in Turkcell’lileri neler yapmış. Devamını oku »

Dolandırıcılık v2.0 DSL ile yüksek hız, düşük ping, kotasız ekonomik internet

DSL hizmet sağlayıcıları bir reklam gibi bir şey yapmış. Bir oyun takımını oynatmışlar falan. Fiber dururken DSL teknolojilerine bakılır mı arkadaş. 😀 Tamam G. Kore falan yerlerde VDSL ile adamlar veriyor 100 Mbit ama, coğrafya dersi ile ilgili bu. 😀

Kürk giyeceğime çıplak gezerim diyorlar

Bazı hayvanlar varya, doğanın kendilerine vermediği kılı tüyü parayla diğer hayvanlardan acıyla alıyorlar. Bir de başkaları var ki, o kürkü giyeceğime çıplak gezerim daha iyi diyor. Benim kürküm, kılım tüyüm bana yeter diyor. Devamını oku »

Turkcell Her Yöne SMS paketi

Turkcell’de her yöne rahat rahat mesaj göndermek istiyorsanız aylık 10TL cebinizden çıkarmanız gerekiyor. Bu 10 TL karşılığında her yöne gönderebileceğiniz 1.000 SMS sahibi oluyorsunuz. Devamını oku »

Tokyo’da önündeki yayayı tarayan reklam panoları deneniyor

Günümüz ekonomisinde reklamcılık önemli bir sektör. Alış veriş olayının gerçekleşmesi için ürünlerin reklamlarla müşteriye tanıtılıp müşteri tarafından satın alınması gerekiyor. Bu sebeple de reklamcılık alanı da yaratıcılıki zekanın ve teknolojinin had safhada kullanıldığı bir alan. Japonların denemeye aldığı yöntem de bunun bir göstergesi; önünden geçen yayayı tarayıp ona özel reklamlar gösterebilen reklam panoları (billboard). Devamını oku »

Apple AppStore hakkında ilginç bir kazanç raporu

Mobil uygulama pazarları özellikle iPhone’un gelişi ile Apple tarafından açılan AppStore ile önem kazandı. AppStore tam olarak bir ilkmiydi değil miydi bilmiyorum ama uygulama pazarı kavramına dikkati çektiği kesin. Öncesinde cihazımıza uygulama yüklemek için uygulama indirilebilen Ağ sitelerinde arama yapar, orada bulamadıklarımız için forumlara üye olur, günlerce arar dururduk. Ancak AppStore bu işe çok iyi bir çözüm oldu ki günlerce uygulama aramak tarihe karışmaya başladı. (Evet, kendim geliştirene kadar günlerce bir Java uygulaması aradığım oldu. ) Uygulama pazarlarının tabi geliştiriciler için de faydaları vardı ki AppStore birçok uygulama geliştiricisini çekmeyi başardı. Her yıl da geliştiricilere milyar dolar para kazandırıldığı söyleniyordu AppStore üzerinden. Tabi tek bir kişiye değil, tüm geliştiricilere hani. Bu haberlerle uygulama geliştirmenin çok kazançlı ve önemli bir şey olduğunu düşünmeye başladık ama rastladığım bir rapor bunun tam olarak doğru olmadığını söylüyor. Devamını oku »