İstatistikler

There are a total of 2 Kullanıcı online now: 0 Üye, 0 Misafir and 2 Bots.

Most users ever online were 335, on 18 Eylül 2023 @ 9:13 am

2 Bots Online Now

#1 - CCBot on 20 Mayıs 2024 @ 8:41 am
F Tipi Blog - Made in Satisfaction » » İstatistikler [url]

#2 - NBot on 20 Mayıs 2024 @ 8:41 am
F Tipi Blog - Made in Satisfaction » Doğa olayları [url]

Comments Posted By ferdem

Displaying 0 To 0 Of 0 Comments

Nükleer’le yaşamaya hazır mısınız?

Ben nükleer enerjiyi kullanmakta geç bile kaldığımızı düşünüyorum ama sadece nükleer santral yapıp elektrik elde etmek değil bahsettiğim.

» Posted By ferdem On 14 Ekim 2009 @ 7:28 pm

MiM : Alın Verin, Bloggerlara Can Verin

Güzel ve gerekli bir mim konusu. Mimi aldım ccevaplayacağım,, teşekkürler.

» Posted By ferdem On 15 Eylül 2009 @ 9:33 am

Ve Eurovision Hadise’si bitti

Norveç’in şarkısı da güzel söyleyeni de sempatik, havada parende atan o dansçılar da iyiydi. Ama yine de bizim şarkımız hiç puan verilmeyecek bir şarkı değildi.

» Posted By ferdem On 17 Mayıs 2009 @ 3:37 pm

Trabzonlu Mustafa Cansız hoca

İlginç bir kişilikmiş Cansız Hoca taşı gediğine oturtan cinslerden.Hepsi güzel ama Hoca çıktı başlıklı olanı daha çok beğendim 🙂

» Posted By ferdem On 8 Mayıs 2009 @ 1:08 pm

Windows programlarının Linux eşdeğerleri

Gerekli olan hemen hemen herşey varmış, bilmiyordum. Tek eksik büyük oyunların (Gta, PES09 vb.) oynanamaması. Teşekkürler bilgi için.

» Posted By ferdem On 3 Mart 2009 @ 10:30 am

Ubuntu yoğun diskim geldi

Üç yıldan bu yana 796 gün geçmiş 🙂 Yeni yeni şeyler çıkmıştır.

» Posted By ferdem On 2 Mart 2009 @ 8:41 pm

Bende vista da var ama xp’ye değişmem. Linux’ta hala her istediğimiz program ve oyunu kuramıyoruz değil mi? Her programın Linux’ta kullanılabilecek bir alternatifi var mı? Bununla ilgili bir yazı yazmayı düşünüyor musun? Linux’un iyi ve kötü yanlarını anlatan derli toplu bir yazı iyi olurdu. Böylece linux’la ilgili önyargılardan kurtulmuş oluruz.

» Posted By ferdem On 2 Mart 2009 @ 6:36 pm

Zamanda yolculuk ile ilgili paradokslar

İlginç bir konuya değinmişsin zevkle okudum. Yeni teman çok güzel, özellikle de rengini beğendim bol sütlü nescafeye benziyor.

» Posted By ferdem On 14 Mart 2009 @ 11:27 pm

Hırsız deyip geçmeyin

3. olayı ben de duymuştum. 2. olay gerçekten ilginç. Hadi diyelimki bayıltıcı sprey sıkıp herkesi bayıltıp yerlerini değiştirdiler ama bu kadar zahmete katlanmak için biraz kaçık olmak gerekir herhalde. 1. olay gerçek gibi, vay şerefsiz hırsız.

» Posted By ferdem On 5 Şubat 2009 @ 4:53 pm

Sevgilim bir nöbet geçirdi 🙂

Benimki de ilk topladığım sıralar bana çok çektirdi. Durduk yere kilitlenir resetlemeden, açılmazdı, mavi ekran çıkar, kendi kendine kapanıp kendi kendine açılır, bip sesleri gelirdi. Problemin kaynağını buldum ama bulana kadar çok stres yaptı. Sonuçta hem ramlerden birinin bozuk olduğunu hem de güç kaynağının (power supply) gücünün yetmediğini anlayıp ikisini de değiştirdim de kurtuldum. Ama çok sık olmasa da arada bir sapıtıyo, beni terkedip gidecek birgün diye korkuyorum 🙂

» Posted By ferdem On 20 Ocak 2009 @ 10:00 pm

2009 Eurovision Şarkımız

Şarkıyı Trt’de dinledim çok güzel fakat çok kısa olmuş sanki. İlk üçe girer tahmin ediyorum.

» Posted By ferdem On 1 Ocak 2009 @ 1:55 pm

“?ref=” nedir, nasıl kurtulunur?

Evet o yüzden sormuştum:D

» Posted By ferdem On 17 Aralık 2008 @ 7:32 pm

Şimdilik bende böyle bir sorun yok ama Google’da Mert’in blogunu ref’li şekilde arattırınca durumu daha iyi anladım 🙂 ve hemen htaccess dosyasına kodu ekledim.

» Posted By ferdem On 17 Aralık 2008 @ 5:07 pm

3. maddede belirtilen aramayı site:sitenizinadresi.com ref şeklindemi yapıyoruz yani com ile ref arasında boşlukmu var?

» Posted By ferdem On 17 Aralık 2008 @ 10:54 am

Aşırı Gülme, En Süper Kahraman ve Kadavra

Kadavra’yı izledim, iyi bir gerilim filmi. Imdb puanı 5.8, Sinemalar.com puanı 5.1 ve Beyazperde puanı 5.9

» Posted By ferdem On 9 Aralık 2008 @ 10:47 pm

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun

Sizin de kurban bayramınız kutlu olsun.

» Posted By ferdem On 8 Aralık 2008 @ 10:19 am

3N (3G) İhalesi Sonuçlandı A Tipi Lisans Turkcell’in

Bir de mobil internet çıkarda adsl’den daha ucuz ya da en azından aynı fiyat olursa deymeyin keyfimize. Ttnet ne yapar o zaman düşünemiyorum bile.

» Posted By ferdem On 28 Kasım 2008 @ 5:05 pm

TTnet ADSL Faturası 7.25 YTL

Bacım mı? 😀 Hacım diyecektin herhalde. Kampanyalar arasından Tellcom öne çıkıyor, onu seçeceğim herhalde. Uydunet ve QuickNet için gerekli altyapı bizim burada yok.

» Posted By ferdem On 22 Kasım 2008 @ 11:57 pm

Kotayı geçmiyor musun torrentle? Benimki sınırsızdı, geçen ay 70gb, bu ay şimdilik 50gb veri indirmişim. Ayda 300gb download yapanlar var nasıl beceriyolar anlamadım. Dün adsl aboneliğimi iptal ettirdim ama ay sonuna kadar açık kalacakmış. Şimdi kampanyalara bakıyorum, hangisi avantajlıysa ona geçeceğim.

» Posted By ferdem On 22 Kasım 2008 @ 11:42 am

Tecavüz Olayları

Önemli bir ayrıntıyı atlamışım. Zehirli iğneyle öldürülen tecavüz suçlusu aynı zamanda katil yani tecavüz edip öldürmüş. Bu yüzden idam edilmiş.

Work and Travel programıyla Amerika’ya giden muhafazakar bir arkadaşım var. Yaz boyunca Mc Donald’s şubesinde çalışmıştı. Diğer ülkelerden gelen Üniv. öğrencileri ile beraber kalmışlar ve herkes kendi ülkesinin dilini birbirine öğretmeye çalışıyormuş. Bir zenci kız öğrendiği yarım yamalak Türkçesi ile şöyle demiş. Kerem, senle ben siyah siyah bebekler yapalım. Aklıma geldikçe gülesim gelir. Bizim ki müslüman olduğunu ve evlenmeden böyle şeyler yapamayacağını anlatmış. Biz de rengini beğenmemişsindir deyip kızdırırdık 😀

» Posted By ferdem On 19 Kasım 2008 @ 1:38 am

Amerika’da geçen ay bir tecavüz suçlusu zehirli iğneyle idam edildi. Avrupa ülkelerinde ise idam yasak. Nedenini sorarsınız şöyle derler: Suçlu da olsa yaşam hakkı kutsaldır. Böyle gerzekçe bir açıklama olabilir mi ya? Cezası sadece hapis olacaksa hangi hayvan ruhlu kişi bir insanı öldürmekten ya da tecavüzden çekinirki? Ama bu böyle gitmez. Bir gün bu suçlar öylesine artacak ki önünü almak için idamı geri getirmek zorunda kalacaklar er ya da geç. Böyle şeyler sadece bizde mi oluyor yoksa idamın yasaklandığı diğer ülkelerde de yaşanıyor mu bilmiyorum ama Avrupa insanı ile bizim insanımız arasında medenilik yönünden koca bir uçurum olduğu çok açık. Yabancı filmlerde görürsünüz, her cümle lütfen ile başlayıp teşekkürler ile biter. Bizde ise arabasını 2 metre ileriye parketmesini rica ettiğiniz kişi bunu gurur meselesi yapar ve söylenmeye başlar. Halbuki aynı kişinin yanına 3 kişi gidin ve emir verir tarzda “arabanı ileri çek” deyin, süt dökmüş kedi gibi kuyruğunu araya kıstırır ve çeker arabasını. Böyle kaypaklık olmaz.

Televizyon yayınları da toplum ahlakını bozmada birinci faktör. Yabancı filmlerde 10 yaşındaki çocuklar flört eder, 16 yaşındakiler de sevişir. Kız annesine gelir ve hamile olduğunu söyler. Annenin cevabı şudur: Oh my God, Julia seni uyarmıştım, yapmadan önce korunmalıydın. Yabancı filmlerde böyle şeyleri normal kabul ederdik. Nasıl olsa onlar bizim gibi değil, gavur onlar, derdik. Ne zaman ki yerli dizilerde flört meselesi çocuklar arasında bile normal gösterilerek işlenmeye başlandı, işte o günden beri ergenliğe giren her Türk çocuğunun aklı bir karış havada. Anne babalar da kaypak. Neden derseniz, çocuğu erkekse orada burada benim çocuk kızlarla geziyor diye hava atar. Komşunun kızını bir erkekle görsün, o kızdan potansiyel or..p.ymuş gibi bahseder.

» Posted By ferdem On 18 Kasım 2008 @ 4:56 am

Hotbird Uydularında Kanal ve TP Frekansları

Bence paran varsa iki telsiz al. Hem 5km mesafede telefona da para vermezsin. Yok böyle bir iş için para harcamam dersen bir yöntem daha var. Bilgisayarında dijital tv kartı bulunan bir arkadaşın varsa kasayı ödünç alıp anten kablosunu tv kartına tak. Sonra evden antene kadar uzunca bir kablo bul ve ucuna pc’nin hoparlörünü bağla. Sonra FastSatFinder isimli programı kurup çalıştır. Bu program, uydu çanağını uygun pozisyona getirdiğinde ötmeye başlıyor. Hoparlörden sesi duyduğun anda anteni sabitle.

Bu kadar teferruatlı bir işle uğraşacağıma Thor3’ü bizim eve çeviririm daha kolay diyosan sen bilirsin:) Bu arada ne var Thor 3’te merak ettim doğrusu.

» Posted By ferdem On 11 Kasım 2008 @ 12:32 am

Balinaları Savunmak Suç ise Tutuklayın Beni 😀

Japonya’da bilimsel amaçlı balina avı yasalara uygun. Bilim kisvesi altında balina avlıyorlar sonrada kedi köpek maması yapıyorlar. Balina eti kuru ve sert olduğundan halkın %95’i yemiyormuş. Bak şimdi kıl kaptım Japonlara.

Çinliler de kedi ve köpekleri canlı canlı yüzüp derilerinden manto, şapka, eldiven yapıp Avrupalılara yaban köpeği ve dağ kedisi kürkü diye giydiriyorlarmış.
Nedir bu hayvanların çekik gözlülerden çektiği.

» Posted By ferdem On 5 Kasım 2008 @ 11:33 am

WordPress 2.6.3 is available! Please update now.

Ben de 2.6.3 sürümü nerde kaldı diye merak ediyordum. Bu sabah “WordPress sürümü 2.6.1.’den 2.6.3’e güncelle” uyarısıyla karşılaşınca çok sevindirik oldum 🙂 Çünkü nasıl olsa iki de bir yeni sürüm çıkıyor diye güncellemeye üşeniyordum, iyiki güncellememişim. Ama bu sefer iş ciddi galiba, güncellemek şart oldu.

Güncelleme uyarısı yüzünden FileZilla’ya kısa zaman önce elveda dedim. Şimdi FireFTP kullanıyorum. Ücretsiz FTP programı arayanlara da Mozilla eklentisi olan FireFTP’yi önerebilirim. Ben zaten bedavayım iki günde bir güncelleyin beni. Yok yaa!!!

» Posted By ferdem On 25 Ekim 2008 @ 1:11 am

ALLAH İÇİN BUNU MUTLAKA OKUYUN

Böyle bir yalan uydurabilen kişi her kimse hakikaten zekiymiş, Türk insanının en büyük zaafını kullanıyor. Fakat dindar bir kişi olmadığı açık, müslüman olduğundan da şüpheliyim. Görmediği bir rüyayı görmüş gibi anlatan kişiler hakkında Peygamberimizin birçok hadisi bulunuyor. Bu hadislerden çıkan yorum şu şekilde: “Peygamberimizin söylemediği bir sözü ona izafe etmek en büyük günahlardan olup bu kimse dinde sapıklık ortaya çıkarmayı istemiş olur. Yani eldeki mevcut Kur’an ve sünnetle yetinmeyerek onlara ilavede bulunmayı istemiş olacağından bu da en büyük günahlardan ve cehennemlik olmayı gerektiren işlerdendir.” Kaynak: Abdullah Parlıyan, Açıklamalı Tam Riyazu’s-Salihin Tercümesi: Sayfa 261-262

Fakat asıl suç, dini konulardaki cahilliğimizden dolayı(nüfus kağıdı müslümanlığı) içinde Allah, Peygamber kelimesi geçen her konuyu hemen doğru kabul edip, araştırmayan, mantık süzgecinden bile geçirmeyen biz üşengeç müslümanlarda.

» Posted By ferdem On 23 Ekim 2008 @ 12:09 pm

Cep Telefonunda Blog Yazılır mı?

Bende SonyEricsson w810i var ama hiç denemedim çünkü çok kontur gidiyordu. Zaten internet profillerini de silmiştim, yanlışlıkla girince kontür gidiyor diye.
Gerçi 3N uyumlu telefon almak şart oldu artık, malum haziranda devreye girecekmiş 3N. Alırsak bir sorun kalmaz herhalde.

» Posted By ferdem On 3 Aralık 2008 @ 4:20 pm

«« Back To Stats Page